22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Prof. Jerzy Przyborowski ponownie rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

OlsztynProf. Jerzy Przyborowski ponownie rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

W czwartek, 21 marca, społeczność akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zadecydowała o kontynuacji misji rektorskiej przez prof. Jerzego Przyborowskiego, wybierając go na drugą kadencję. Wśród 91 elektorów, którzy wzięli udział w głosowaniu, aż 87 osób ponownie zaufało dotychczasowemu rektorowi, doceniając jego dotychczasowe osiągnięcia i wizję rozwoju uczelni. Na prof. dr hab. n. med. Joannę Wojtkiewicz oddała głos 1 osoba, a 3 wstrzymały się od głosu.

reklama

Podziękowania i plany na przyszłość

Po ogłoszeniu wyników prof. Przyborowski nie krył radości i z satysfakcją przyjął ponowne wyzwanie, podkreślając, że to nie tylko jego osobisty sukces, ale przede wszystkim zwycięstwo całej społeczności uniwersyteckiej. Rektor wyraził wdzięczność za wsparcie i zaufanie, jakim został obdarzony, zapowiadając jednocześnie kontynuację realizacji ambitnych celów i dalsze dążenie do doskonałości akademickiej. Zapowiedział także dalsze prace nad wieloletnią strategią rozwoju UWM, w tym nad analizą potrzeb edukacyjnych i dostosowaniem oferty dydaktycznej do zmieniających się wymagań rynku pracy.

Innowacje i nowe kierunki

Rektor Przyborowski podkreślił również konieczność elastycznego reagowania na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie na zawody, co ma zapewnić Biuro Analiz Strategicznych UWM. Dodał, że:

reklama

– Dzisiaj wyzwaniem są nie tylko same kierunki studiów, ale także możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji poprzez tak zwane mikropoświadczenia. To jest nowość, więc w naszym prawie jeszcze nie jest do końca unormowana.

Autonomia i samodzielność

Prof. Przyborowski nie zapomniał również o znaczeniu uprawnień do nadawania stopni naukowych, co stanowi o autonomicznej pozycji UWM na akademickiej mapie Polski. Podkreślił, że posiadanie takich uprawnień w 24 dyscyplinach naukowych jest nie tylko dowodem uznania dla dotychczasowej działalności uczelni, ale także fundamentem do dalszego rozwoju i kształtowania kariery naukowej pracowników oraz doktorantów.

Wizja i zaangażowanie

Wynik wyborów rektorskich jest dla prof. Przyborowskiego nie tylko potwierdzeniem słuszności obranej drogi rozwoju uniwersytetu, ale również motywacją do dalszej pracy. Rektor podziękował wszystkim zaangażowanym w życie uczelni, wyrażając przekonanie, że tylko dzięki wspólnym wysiłkom możliwe jest osiągnięcie wyznaczonych celów. W swoim programie wyborczym zobowiązał się do kontynuacji działań na rzecz uczelni, podkreślając gotowość do podjęcia wyzwań i realizacji ambitnych planów na kolejne lata.

reklama

Decyzja Uczelnianego Kolegium Elektorów uprawomocni się po siedmiu dniach, otwiera nowy rozdział w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Prof. Jerzy Przyborowski ponownie rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UWM, fot: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
24 marca 2024 22:37

A co z protestem prof. Wojtkiewicz?

Polecane