20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Trzy nowe połączenia lotnicze z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

SzczytnoTrzy nowe połączenia lotnicze z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Wkrótce mieszkańcy północno-wschodniej Polski oraz sąsiadujących regionów zyskają nową, ekscytującą możliwość spędzenia zimowego wypoczynku, dzięki uruchomieniu przez największego polskiego touroperatora – Itakę, połączenia czarterowego do Kenii z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Planowane rozpoczęcie rejsów to 26 grudnia 2024 roku, z przewidzianymi lotami cyklicznymi w każdy czwartek aż do połowy marca następnego roku. Loty będą realizowane z międzylądowaniem technicznym w egipskiej Hurghadzie.

reklama

Podróżujący mają do wyboru spędzenie wczasów w sprawdzonych, komfortowych hotelach 4- i 5-gwiazdkowych, zlokalizowanych tuż przy plaży. Propozycja jest już dostępna do rezerwacji zarówno na stronie internetowej biura podróży, jak i w Salonach Firmowych ITAKI czy wybranych punktach sprzedaży.

Kenia przyciąga turystów nie tylko swoimi malowniczymi plażami przy Oceanie Indyjskim czy urzekającym światem morskiej fauny. Jest to także znakomite miejsce dla miłośników safari, którzy mogą liczyć na niezwykłe spotkania z dziką przyrodą Afryki, w tym z tzw. „Wielką Piątką” – najbardziej charakterystycznymi zwierzętami kontynentu.

reklama

Wiktor Wójcik, prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., podmiotu zarządzającego lotniskiem, podkreśla znaczenie nowego połączenia dla mieszkańców regionu. Zaznacza, że to atrakcyjna oferta, która przyciągnie nie tylko lokalnych mieszkańców Warmii, Mazur czy Podlasia, ale i osoby z województwa kujawsko-pomorskiego. Pasażerowie ci, już w minionym sezonie letnim, chętnie korzystali z lotniska w Szymanach jako punktu startowego dla swoich wakacyjnych podróży. Radosny z rozwoju współpracy z Itaką, prezes komentuje, że dynamiczne partnerstwo zaowocowało rozszerzeniem oferty wylotów z regionalnego portu.

Dodatkowo w letniej ofercie 2024 roku Itaka uwzględnia dwa popularne kierunki: Turcję i Albanię z rozpoczęciem lotów już w czerwcu. Atrakcyjne ceny tych destynacji również już są dostępne w sprzedaży, zachęcając do planowania letniego urlopu.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
22 marca 2024 13:13

Jak bede mjał wolne to polece o ile bede umiał bilet kupic prze smartfona

Polecane