24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

TVP w Olsztynie będzie mieć nową siedzibę. Przeznaczono na to gigantyczną kwotę

OlsztynTVP w Olsztynie będzie mieć nową siedzibę. Przeznaczono na to gigantyczną kwotę

W olsztyńskiej TVP sporo zmian – właśnie ruszyła budowa nowej siedziby. Ma być gotowa już w przyszłym roku.

reklama

Telewizja Polska wciąż się zmienia. Dużo dzieje się również w olsztyńskim oddziale. Jest nowy dyrektor – obecnie tę funkcję sprawuje Magdalena Golińska-Konecko. A teraz TVP będzie mieć w Olsztynie nową siedzibę.

Trwa budowa nowej siedziby TVP

O budowie nowej siedziby telewizji w Olsztynie było słychać już w 2022 roku. Wtedy to Telewizja Polska ogłosiła przetarg na wykonanie odpowiedniej dokumentacji oraz wybudowanie nowej siedziby olsztyńskiego oddziału. Planowała na to wydać 18,6 miliona złotych. Okazało się jednak, że wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 22,41 miliona złotych. Nową siedzibę telewizji wybuduje konsorcjum firm WODPOL i PBO Śląsk.

reklama

Telewizja stanie za hotelem

Nowa siedziba Telewizji Polskiej w Olsztynie powstanie zaraz za hotelem HP Park, na działce przy ulicy Kalinowskiego. Budynek będzie miał trzy piętra i będzie miał około 1500 metrów kwadratowych powierzchni. W środku zaplanowano między innymi pomieszczenia redakcyjne i biurowe, socjalne oraz zaplecze techniczne. Wybudowane zostaną również dwa studia – mniejsze informacyjne oraz większe, do produkcji studyjnych wymagających większej przestrzeni. Poza tym na dachu budynku powstanie studio plenerowe.

Inwestycja powinna zostać oddana do użytku w ciągu 30 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Według planów obiekt powinien zostać oddany w drugim kwartale 2025 roku.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stefania
22 marca 2024 09:23

No i z naszych podatków i abonamentu będą mieli salony, gabinety, będą sobie grzać tyłki… A my od pierwszego do pierwszego w niedogrzanych mieszkaniach będziemy się na to zrzucać.

Ala
21 marca 2024 21:55

Rząd inwestuje w propagandę ogromne pieniądze.

Polecane
Ogłoszenia