7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Nowa siedziba Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie – marzenia naukowców spełnione po dekadzie

OlsztynNowa siedziba Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie – marzenia naukowców spełnione po...

Wiele radości można było dostrzec wśród naukowców i mieszkańców Olsztyna, którzy mieli okazję uczestniczyć w otwarciu nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Żywności Polskiej Akademii Nauk (IRZiŻ PAN). Te doniosłe wydarzenie miało miejsce w piątek 1 grudnia i niewątpliwie stanowiło istotny punkt w historii ośrodka akademickiego w stolicy regionu Warmii i Mazur.

reklama

Instytut, który wcześniej funkcjonował w kilku rozproszonych lokalizacjach w Olsztynie oraz Białymstoku, dzięki tej inwestycji zyskał nowoczesną przestrzeń wspomagającą dalszy rozwój naukowy. Lokalizacja przy Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym jest szczególnie korzystna, ponieważ tworzy nową przestrzeń do rozwoju nauki w Olsztynie.

Prof. Mariusz Piskuła, dyrektor Instytutu, podkreśla, że celem przedsięwzięcia była konsolidacja działalności IRZiŻ i zapewnienie lepszych warunków dla prowadzenia badań. Nowo wybudowany obiekt to przede wszystkim zaawansowane laboratoria w układzie open space przeznaczone do nieklinicznych badań biomedycznych oraz nowocześnie wyposażone zakłady badawcze.

reklama

Cała inwestycja kosztowała 109 mln zł, z czego 79 mln zł pochodziło ze środków unijnych.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyraził przekonanie, iż nowa siedziba Instytutu to nie tylko realizacja marzeń wielu pokoleń naukowców, ale również potężny impuls stymulujący dalszy rozwój jednostki. Dodał także, że bliskość z Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym sprzyja tworzeniu synergi, która może zaowocować praktycznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Nowa siedziba Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie – marzenia naukowców spełnione po dekadzie zdrowie Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Źródło: UM Olsztyn, fot. PAN Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
leon
7 grudnia 2023 09:50

Postarajcie się najpierw nauczyć Waszych “dziennikarzy” języka polskiego, potem publikujcie ich teksty. Wydarzenie jest to a nie te.

Polecane
Ogłoszenia