20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Ponowne odsłonięcie tablicy Wagnera w hali Urania – hołd dla siatkarskich legend

OlsztynPonowne odsłonięcie tablicy Wagnera w hali Urania – hołd dla siatkarskich legend

Tablica upamiętniająca legendarną drużynę siatkarzy pod kierunkiem trenera Huberta Jerzego Wagnera ponownie znalazła swoje miejsce w hali Urania w Olsztynie po zakończeniu procesu gruntownej modernizacji tego obiektu. Pierwotnie tablica została odsłonięta 21 lat temu, w 2003 roku, kiedy to odbywała się pierwsza edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

reklama

Uroczystego odsłonięcia tablicy, podobnie jak w 2003 roku, dokonał syn trenera Wagnera – Grzegorz Wagner.

– Mam nadzieję, że przy tablicy zatrzymywać się będzie młodzież, która sprawdzi nazwiska. I to moim zdaniem jest ważne, by młodzi wiedzieli, że kiedyś była taka drużyna i taki trener – powiedział Grzegorz Wagner

reklama

W wydarzeniu wzięli m.in. udział: medalista olimpijski z Montrealu Zbigniew Lubiejewski, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Jerzy Mróz, który jest również inicjatorem memoriału, a także szef Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski oraz Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Przedstawiciele fundacji noszącej imię wybitnego trenera przedstawili propozycję, aby tablica wróciła do hali Urania. Radni miasta Olsztyna nie mieli co do tego żadnych wątpliwości i poparli pomysł jednogłośnie. Aktualnie tablica została umieszczona na jednym z filarów w holu głównym obiektu.

Hala Urania odgrywała ważną rolę w historii polskiej siatkówki. Była bowiem jednym z miejsc przygotowań do największych sukcesów siatkówki polskiej takich jak mistrzostwo świata w 1974 roku w Meksyku oraz złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu 2 lata później. Zarówno Olsztyn jak i jego okolice były ważnymi punktami na mapie przygotowań kadry Wagnera do tych wydarzeń.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane