24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Ambasador RP w Katarze odkrywa gospodarcze perły Warmii

OlsztynAmbasador RP w Katarze odkrywa gospodarcze perły Warmii

Od soboty do poniedziałku (9-11.03.24) Powiat Olsztyński gościł wyjątkowego gościa – ambasadora RP w Katarze Janusza Jankego. Zaproszenie wystosował starosta olsztyński. Wizyta miała na celu zaprezentowanie potencjału gospodarczego i atrakcyjności inwestycyjnej Warmii.

reklama

Starosta Andrzej Abako skoncentrował się na ukazaniu ambasadorowi możliwości, jakie oferują lokalne przedsiębiorstwa spożywcze i meblarskie, a także na zwróceniu uwagi na wyjątkowy klimat regionu. Delegacja, którą przywitał starosta, rozpoczęła swoje zwiedzanie od Ośrodka Jeździeckiego Ekwador w Barczewskim Dworze. Na miejscu wizytacja spotkała się z właścicielem, który jest równocześnie prezesem firmy Primavera Furniture – jednej z czołowych lokalnych firm meblarskich.

Ambasador odwiedził również zakład Jutrzenki Dobre Miasto Sp. z o.o., DFM-u Sp. z o.o. oraz Indykpolu S.A. Ambasador Janke miał okazję zobaczyć zakłady produkcyjne oraz porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami.

reklama

– Przede wszystkim chciałem pokazać panu ambasadorowi potencjał gospodarczy warmińskich firm i wyjątkowy klimat naszego regionu. Zdecydowanie mamy się czym chwalić – powiedział starosta.

Wizyta może być początkiem długofalowej współpracy międzynarodowej, co pozwoli na zaistnienie warmińskich przedsiębiorstw na rynkach arabskich. Andrzej Abako wyraził nadzieję, że udane spotkania przyczynią się do zainteresowania Warmią także wśród przedsiębiorców z krajów arabskich. Spotkania przebiegały w atmosferze wzajemnego zainteresowania i szacunku, co może przynieść korzyści dla regionu oraz dla polsko-katarskiej współpracy gospodarczej.

źródło: Powiat Olsztyński, fot: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jah Bul On
13 marca 2024 12:42

Powinien Paula Marka tam wyslac, tam tresuja podluch geji na ludzi

PAUL MARK
14 marca 2024 23:31

ciekawe czy by chcieli grupowa orgie ze mna cffelem

Polecane
Ogłoszenia