26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Kolegium za odwołaniem prezesów. Zmiany na szczycie w sądownictwie Olsztyna

OlsztynKolegium za odwołaniem prezesów. Zmiany na szczycie w sądownictwie Olsztyna

Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie 19 marca wyraziło swoje stanowisko w sprawie wniosków złożonych przez ministra sprawiedliwości dotyczących zmian personalnych wśród kierownictwa sądu.

reklama

Podczas posiedzenia, które odbyło się w gmachu Sądu Okręgowego w Olsztynie, Kolegium pozytywnie zaopiniowało odwołanie sędziego Michała Lasoty z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie oraz sędziów Marcina Czapskiego i Tomasza Kosakowskiego z funkcji wiceprezesów sądu.

Ponadto wyrażono zgodę na odwołanie sędziego Macieja Nawackiego z pełnienia obowiązków prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, a także sędziów Tomasza Koszewskiego i Adama Jaroczyńskiego z zajmowanych stanowisk wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie oraz sędziego Tomasza Turkowskiego z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Biskupcu.

reklama

Wnioski dotyczące odwołania sędziego Mirosława Skowyry pełniącego obowiązki prezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach oraz sędziego Tomasza Cichockiego sprawującego funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie Kolegium zaopiniowało negatywnie. Pozytywne opinie Kolegium upoważniają ministra sprawiedliwości do podjęcia działań w celu odwołania osób z ich funkcji.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psychiatra Paula Marka
24 marca 2024 01:00

Wiadomo co mój pacjent robił nago pod sądem chciał pożegnać się z Prezesem Nawackim i wystąpić w TV Republika by Jarosław zobaczył. Ot klasyczny przykład, warto się leczyć jeśli się choruje

Polecane