reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sędzia Marcin Czapski nowym wiceprezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie

OlsztynSędzia Marcin Czapski nowym wiceprezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie

Sędzia Marcin Czapski został powołany w piątek na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie – podało biuro prasowe tego sądu. W czwartek – poinformowano – z funkcji wiceprezesa olsztyńskiego SO odwołany został sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

reklama

Jak podano w komunikacie, minister sprawiedliwości w piątek powołał sędziego Czapskiego do pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie na okres 6 lat.

Marcin Czapski w styczniu 2019 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Działdowie, gdzie orzeka w II Wydziale Karnym. Do 23 czerwca 2022 r. pełnił funkcję prezesa tego sądu.

reklama

W poniedziałek na prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie powołany został sędzia Michał Lasota. Zastąpił na tym stanowisku sędzię Danutę Hryniewicz, której kadencja skończyła się w 19 czerwca.

W kwietniu 2009 r. Michał Lasota został powołany na stanowisko sędziego sądu rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast w lutym 2021 r. objął stanowisko sędziego sądu okręgowego w Elblągu, gdzie orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym.

reklama

Sędzia Lasota do 19 czerwca pełnił funkcję prezesa sądu rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Obecnie jest również zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. 

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×