22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pożar w Hejbutach: 11 osób ewakuowano z budynku mieszkalnego

GiżyckoPożar w Hejbutach: 11 osób ewakuowano z budynku mieszkalnego

W poniedziałek (18.03.2024) w miejscowości Hejbuty, w powiecie giżyckim, doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia 11 osób musiało opuścić swoje domostwa przed przybyciem służb ratunkowych. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, które nadal prowadzą działania gaśnicze. Niestety w zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana w wyniku zatrucia dymem.

reklama

Ewakuacja i szybka reakcja straży

Do pożaru doszło w poniedziałek po południu. Mieszkańcy budynku, w obliczu rosnącego zagrożenia, zdołali samodzielnie opuścić swoje domostwa jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Dzięki ich szybkiej reakcji nikomu z ewakuujących się nie stała się większa krzywda. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wyszli z tego zdarzenia bez szwanku.

Poszkodowana osoba trafiła do szpitala

Wśród mieszkańców budynku jedna osoba doznała zatrucia dymem. Poszkodowany został szybko przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną pomoc medyczną. Na ten moment nie ma informacji o jego stanie zdrowia. Służby ratunkowe nadal pracują na miejscu zdarzenia, aby opanować sytuację i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

reklama

Służby w akcji

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 10 zastępów straży pożarnej. Działania gaśnicze są utrudnione z powodu specyfiki budynku i intensywności pożaru. Strażacy koncentrują się na lokalizacji ogniska pożaru i jego ugaszeniu, a także na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki. Działania ratunkowe są wspierane przez lokalne służby, które zabezpieczają teren i pomagają ewakuowanym mieszkańcom.

Pomoc dla poszkodowanych

W związku z pożarem lokalne władze oraz organizacje pomocowe mobilizują siły, aby zapewnić wsparcie wszystkim poszkodowanym i ewakuowanym osobom. Mieszkańcy, którzy musieli opuścić swoje domy, otrzymują pomoc w postaci tymczasowego zakwaterowania, żywności oraz wsparcia psychologicznego. Władze apelują do społeczności lokalnej o pomoc dla poszkodowanych w miarę możliwości.

Wciąż trwają działania mające na celu opanowanie sytuacji i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Hejbut. Na bieżąco monitorowane są również potrzeby poszkodowanych, aby zapewnić im niezbędną pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
18 marca 2024 21:58

Nie głosowali na Pis mozna uznac kara boska

Kogo
18 marca 2024 20:40

Czyżby pojawił się “inwestor” i trzeba wypalić?

Polecane