24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Zmiany w programie “Maluch” i rocznica Domu Wsparcia. Minister Gajewska w Kętrzynie

KętrzynZmiany w programie "Maluch" i rocznica Domu Wsparcia. Minister Gajewska w Kętrzynie

Podczas swojej wizyty w Kętrzynie, Wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej Aleksandra Gajewska podkreśliła znaczenie rządowego programu “Maluch”, mającego na celu wsparcie rozwoju najmłodszych oraz zapewnienie im równych szans. Spotkanie z dyrekcją i personelem Żłobka nr 2 oraz Przedszkola Integracyjnego “Smerfowa Kraina” stało się okazją do dyskusji o potrzebach wczesnej edukacji i wyzwaniach, jakie przed nią stoją, w tym zapotrzebowaniu na wsparcie medyczne.

reklama

Wizyta Minister Gajewskiej

Minister Gajewska zaznaczyła, że każde dziecko powinno mieć dostęp do opieki wczesnodziecięcej, niezależnie od sytuacji materialnej rodziny, a interakcje z rówieśnikami są kluczowe dla zdrowego rozwoju. W obliczu problemów zgłaszanych przez placówki, takich jak brak pielęgniarek, resort pracuje nad rozwiązaniami, które ułatwią dostęp do żłobków publicznych dla większej liczby dzieci.

Uroczystości z okazji pierwszej rocznicy działalności Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego “Kętrzyński Dom Wsparcia” również stanowiły część agendy wizyty minister, podkreślając zaangażowanie w poprawę jakości opieki nad osobami z niepełnosprawnościami. Planowana jest także wizyta w Olsztynie, gdzie minister Gajewska przedstawi zmiany w programie “Maluch” oraz spotka się z seniorami, co świadczy o kompleksowym podejściu do polityki społecznej rządu.

reklama

Poseł Wróbel o znaczeniu Centrum

Poseł Maciej Wróbel podzielił się swoimi refleksjami na temat pierwszej rocznicy funkcjonowania Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego Kętrzyński Dom Wsparcia, podkreślając jego znaczenie dla kompleksowej opieki nad osobami z niepełnosprawnościami. Wyraził satysfakcję z udanej współpracy z kierownictwem centrum, samorządem miasta Kętrzyn oraz współpracownikami, w tym Ryszardem Henrykiem Niedziółką i Karolem Lizurejem, dzięki której udało się stworzyć niezbędne miejsce wsparcia. Podczas wizyty z Panią Minister Aleksandrą Gajewską, Wróbel dostrzegł w centrum atmosferę radości i życzliwości, podkreślając, że takie inicjatywy są kluczowe dla zapewnienia godnego życia osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom w całej Polsce. Na znak pamięci otrzymał ręcznie wykonany brelok.

źródło: Radio Olsztyn, fot.: Maciej Wróbel – poseł na Sejm RP/Facebook

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia