24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Bezpieczeństwo w liczbach. Olsztyńska policja podsumowuje 2023 rok

OlsztynBezpieczeństwo w liczbach. Olsztyńska policja podsumowuje 2023 rok

W Olsztynie odbyła się odprawa roczna Komendy Miejskiej Policji, podczas której przedstawiono wyniki działalności jednostki za rok 2023. Spotkanie odbyło się we wtorek, 12 marca 2024 roku, w sali konferencyjnej olsztyńskiego Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa. Przewodniczył mu p.o. Komendant Miejski Policji mł. insp. Stanisław Moroz.

reklama

Uczestnicy odprawy

Wśród obecnych na rocznej odprawie znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, komendanci z jednostek służb porządkowych, prokuratorzy, dygnitarze zastępujący starostę olsztyńskiego i prezydenta Olsztyna, burmistrzowie okolicznych miejscowości, wójtowie gmin, a także zastępca komendanta miejskiego straży pożarnej oraz komendant olsztyńskiej straży miejskiej.

Wyniki podsumowania

Podczas odprawy omówione zostały osiągnięcia w bezpieczeństwie publicznym. Szczególnie zauważalny był spadek liczby wypadków drogowych (173) i rannych (195). Policja wyeliminowała także 387 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

reklama

W zeszłym roku odnotowano 47 260 wykroczeń oraz 5653 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja zaprezentowała wyniki swojej aktywnej działalności profilaktyczno-edukacyjnej i wskazała na 13 festynów współorganizowanych z Regionalnym Centrum Bezpieczeństwa.

Na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w 2023 roku doszło do 2850 przestępstw, które zostały wykryte w ponad 64%. Wykrywalność wzrosła w 7 kategoriach uciążliwych społecznie zdarzeń. Policja w przeciągu 12 miesięcy zatrzymała 30 kg narkotyków. Odzyskano również mienie o wartości ponad 1,24 miliona złotych oraz zabezpieczono mienie o wartości 1,63 miliona złotych. Na zakończenie spotkania zaproszeni goście pogratulowali policjantom wyników ich pracy i zaangażowania, zapewniając o wsparciu w kolejnym roku.

źródło: KMP Olsztyn, fot. KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
PAUL MARK
15 marca 2024 09:08

dzis 11 przesluchanie mojego PANa Kaczki bede sie trzepal ogladajac

PAUL MARK
15 marca 2024 08:41

zatrudniaja same cieple ciotki, coraz mniej ministrantow a coraz wiecej ciotek jak to mozliwe? mam komu lodzic

Polecane
Ogłoszenia