22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024

Znamy kolejnych artystów Olsztyńskich Juwenaliów – bracia Kacperczyk wystąpią na Scenie Głównej!

Organizatorzy Kortowiady, czyli najlepszych juwenaliów w Polsce jak dotąd poinformowali, o 11 artystach, których od 23 do 25 maja będzie można zobaczyć i usłyszeć nad Jeziorem Kortowskim – ostatnie ogłoszenia dotyczyły koncertu rapera Zeamsone, heavymetalowego zespołu Nocny Kochanek oraz utalentowanej Darii ze Śląska. Wcześniejsze zapowiedzi dotyczyły koncertów takich gwiazd, jak Kwiat Jabłoni, Wilki czy Margaret. Pojawiły się także ogłoszenia, które z pewnością ucieszyły fanów polskiego rapu – na Scenie Głównej wystąpi również PRO8L3M, Kizo, Lordofon oraz Dwa Sławy x Mielzky x Pers. Przyszedł czas na kolejne informacje!

Podczas Kortowiady 2024 usłyszymy braci Kacperczyk!

Na kortowiadowej scenie wystąpi jeden z najpopularniejszych duetów na polskiej scenie muzycznej. Ich debiut miał miejsce w 2020 roku – wydali wówczas „Sztuki Piękne”. Rok później powrócili z albumem „Kryzys Wieku Średniego”, który osiągął status platynowej płyty. Niemal dwa lata później bracia wydali swój trzeci i najnowszy album – „Pokolenie Końca Świata”. Gościnnie na płycie pojawił się Artur Rojek, Szczyl oraz WaluśKraksaKryzys. Trzecie wydawnictwo braci Kacperczyk pokryło się złotem, a Trasa Końca Świata przyciągnęła tłumy. Po jej zakończeniu, w maju, przyjdzie czas na kortowiadowy koncert!

Organizatorzy dzielą się informacjami na temat kortowiadowych wydarzeń

Olsztyńskie juwenalia to nie tylko koncerty, bo każda edycja Kortowiady obfituje w rozmaite wydarzenia. Część z nich od lat pojawia się w różnych wydaniach, ale pojawiają się także nowe formaty. Dzięki temu uczestnicy mogą brać udział zarówno w legendarnej Paradzie Wydziałów, jak i w organizowanym od kilku edycji Kinie Plenerowym – poza wymienionymi podczas nadchodzącej edycji odbędzie się także Speed Friending, czyli cieszące się dużą popularnością szybkie randki. To dopiero początek informacji na temat wydarzeń Kortowiady 2024, więc zachęcamy do obserwowania kortowiadowych profili w mediach społecznościowych oraz strony internetowej. Karnety upoważniające do uczestnictwa w koncertach można nabyć poprzez Going. oraz Empik Bilety – zainteresowani znajdą je pod adresem www.bilety.kortowiada.pl

Sponsorami Głównymi wydarzenia są Perła – Browary Lubelskie S.A. oraz Max Premium Burgers. 

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Eska, Eska Rock, Radio UWM FM, Wirtualna Polska, CGM, dlaStudenta.pl, TKO, Olsztyn.com.pl, ukiel.info, Gazeta Olsztyńska, Magazyn Going. MORE. 63. edycja Kortowiady to święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który obchodzi 25-lecie swojej działalności.