24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Pożar na lotnisku w Szymanach

WiadomościPożar na lotnisku w Szymanach

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego “Olsztyn Mazury” odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe oraz szkolenie służb odpowiedzialnych za kontrolę graniczną i bezpieczeństwo w porcie.

reklama

Już od 20 maja uruchomione zostaną nowe połączenia z mazurskiego lotniska do Oslo-Torpp. W związku z powyższym funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze służbą lotniska przeprowadzili ćwiczenia sprawdzające ich możliwości w przypadku wzmożonego ruchu granicznego.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz trzy zastępy Straży Pożarnej ze Szczytna, Szyman i Wielbarka oraz lotniskowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Lotniska uczestniczyli w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Scenariusz szkolenia przewidywał powstanie pożaru w części ogólnodostępnej terminala oraz ewakuowanie około trzystu osób z tarasu widokowego.

reklama

Ćwiczenia służb miały na celu skoordynowanie akcji ratunkowo-gaśniczej i pokazały gotowość współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia