18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Rekordowa liczba naruszeń. Kierowca ciężarówki dostał ponad 60 tys. zł kary

OlsztynRekordowa liczba naruszeń. Kierowca ciężarówki dostał ponad 60 tys. zł kary

W trakcie rutynowej kontroli drogowej inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie ujawnili liczne naruszenia czasu pracy przez kierującego pojazdem ciężarowym składającym się z pojazdu silnikowego, naczepy ciężarowej oraz przyczepy ciężarowej.

reklama

Nieprawidłowości dotyczące czasu pracy kierowcy wzbudziły zdumienie wśród kontrolujących inspektorów. Naruszenia były tak liczne i tak istotne, że suma kar osiągnęła wartość przekraczającą 50 tysięcy złotych. Ponadto kierujący popełnił kilka wykroczeń, co wiąże się z kolejnymi mandatami na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Zważywszy na powagę uchybień mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym inspektorzy podjęli decyzję o zakazie dalszej jazdy kierującemu pojazdem. W związku z odmową przez kierowcę przyjęcia mandatów karnych inspektorzy zdecydowali o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. O skali wykroczeń oraz braku przestrzegania obowiązujących regulacji prawnych przez kierowcę zostaną powiadomione inne służby kontrolne.

reklama

źródło: WITD Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kkk
11 marca 2024 20:43

kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Polecane