24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Samorządy przyszłości: IX Europejski Kongres w Mikołajkach

MrągowoSamorządy przyszłości: IX Europejski Kongres w Mikołajkach

W Mikołajkach od 4 do 5 marca 2024 roku odbędzie się IX edycja Europejskiego Kongresu Samorządów, którego hasłem przewodnim jest „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”.

reklama

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany myśli i doświadczeń między liderami samorządowymi oraz przestrzeń do spotkań przedstawicieli regionalnych elit, członków administracji państwowej, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego.

Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w ponad dwustu zaplanowanych wydarzeniach, które obejmują dyskusje panelowe, warsztaty, wykłady oraz prezentacje. Tematyka obrad będzie skupiać się wokół aktualnych wyzwań urbanistycznych, sposobów na rozwój miast i regionów, finansowania inwestycji publicznych, efektywnego zarządzania miastami, zasad ochrony środowiska, polityki zdrowotnej, a także adaptacji samorządów do zmieniających się realiów nowej rzeczywistości.

reklama

IX Europejski Kongres Samorządów to również próba stworzenia wizji samorządu dostosowanego do wymogów trzeciej dekady XXI wieku – takiego, który będzie odznaczał się skutecznością, nowoczesnością i zdolnością do działania.

Głównym organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a szczegółowe informacje o Kongresie dostępne są na oficjalnej stronie internetowej: www.forum-ekonomiczne.pl/event/ix-europejski-kongres-samorzadow.

Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie, która stanowi istotny wkład w rozwój i kształtowanie przyszłości lokalnych wspólnot i władz samorządowych w całej Europie.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia