3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Hala widowiskowo-sportowa w Olsztynku: ruszają pierwsze prace

OlsztynHala widowiskowo-sportowa w Olsztynku: ruszają pierwsze prace

W Olsztynku rozpoczyna się realizacja projektu nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja jest ważnym krokiem w poszerzaniu oferty kulturalno-rekreacyjnej dla mieszkańców regionu. Powiat Olsztyński podpisał już umowę z wykonawcą pierwszego etapu prac.

reklama

W środę 21 lutego 2024 roku zarząd Powiatu Olsztyńskiego oficjalnie ogłosił start budowy długo wyczekiwanej hali widowiskowo-sportowej w Olsztynku. Przyszły obiekt z przestrzenią do organizacji imprez sportowych oraz kulturalnych będzie służył zarówno uczniom miejscowej szkoły, jak i całej społeczności lokalnej.

Podczas ceremonii podpisania umowy starosta olsztyński Andrzej Abako podkreślił strategiczny wymiar tego przedsięwzięcia: „To jeden z kluczowych projektów, który ma za zadanie wzmocnić infrastrukturę sportową i społeczną w naszym powiecie. Nasza inwestycja odpowiada na potrzeby młodych ludzi i ich rodzin, zapewniając im przestrzeń do aktywności fizycznej i rozwoju kulturowego”.

reklama

Zgodnie z zaprezentowanym planem funkcjonalno-użytkowym hala zaprojektowana została jako dwukondygnacyjny obiekt z kompletnym zapleczem. Budynek ma umożliwiać prowadzenie różnorodnych zajęć, od lekcji wychowania fizycznego, przez turnieje sportowe, aż po eventy artystyczne. Dodatkowo starosta Abako zaznaczył, że hala w sytuacjach kryzysowych, jak np. pandemie czy klęski żywiołowe, będzie pełniła rolę szpitala tymczasowego.

Wykonawcą projektu będzie Rembud Sp. z o.o. z Przasnysza. Firma przeprowadzi nie tylko prace budowlane, ale również zajmie się opracowaniem projektu. Cały kontrakt opiewa na kwotę 13,38 mln zł. Hala będzie sfinansowana ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polskiego Ładu: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 12,04 mln zł. Pozostałą kwotę stanowić będą wkłady własne powiatu i gminy.

Budowa hali to jednak tylko część szerszego planu, który zakłada ogłoszenie przetargów na inne inwestycje – w tym Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Wadągu, a wiosną także na nową bursę przy Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach. Jak zapewnia starosta, realizacja tych projektów jest doskonałą inwestycją w edukacyjną i rekreacyjną przyszłość powiatu skoncentrowaną na potrzebach jego najmłodszych mieszkańców.

reklama

Nadchodzące lata obfitować będą w dynamiczny rozwój infrastruktury edukacyjnej, sportowej i kulturalnej w powiecie olsztyńskim.

Hala widowiskowo-sportowa w Olsztynku: ruszają pierwsze prace sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia