fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Ambitny budżet powiatu olsztyńskiego na 2014 rok

reklama

Prawie 118 milionów dochodów, ponad 120 mln zł wydatków, w tym ponad 26 mln zł na inwestycje – tak w skrócie wygląda budżet Powiatu Olsztyńskiego na 2014 rok. Radni zajmą się uchwałą budżetową na najbliższej sesji zaplanowanej na piątek 20 grudnia.

Starostwo-budżet
Deficyt budżetowy starostwa to 2,5 mln zł.

Projekt budżetu Powiatu Olsztyńskiego na 2014 rok przedstawia się okazalej niż tegoroczny budżet. Najważniejsze parametry takie jak dochody i wydatki są wyższe niż w 2013 roku.

– Uważam, że budżet na 2014 rok jest wyjątkowo ambitny, o czym świadczą chociażby większe środki przeznaczone na inwestycje – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – I to mimo tego, że przyszły rok będzie rokiem przejściowym, biorąc pod uwagę możliwość pozyskania środków unijnych. Stara perspektywa unijna się kończy, a nowa jeszcze się nie zaczyna.

reklama

Większość z kwoty ponad 26 mln zł przeznaczonych na inwestycje powiat planuje przeznaczyć na poprawę infrastruktury drogowej. Starosta zaznacza jednak, że ambitne plany  ziszczą się tylko w przypadku „odbudowy” przez rząd Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, którego budżet na cały kraj wynosi 250 mln zł.

Czytaj też:  Przyszedł do pracy, ale chwiał się i bełkotał

– Zabiegamy jako powiat, ale także jako Związek Powiatów Polskich o zwiększenie budżetu programu do miliarda złotych – mówi starosta Mirosław Pampuch.

W 2014 roku powiat planuje także zakończyć duży projekt unijny „e-mapa”, który zdigitalizuje powiatowy zasób geodezyjno-kartograficzny. W przyszłym roku ruszy też budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu, termomodernizacja ostatniego DPS-u w Dobrym Mieście. Nie zabraknie też sztandarowych imprez powiatu, czyli Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego i Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach. Radni zapoznali się już z projektem budżetu na komisjach, opinie wszystkich komisji Rady Powiatu w Olsztynie są pozytywne, podobnie jak opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej. Głosowanie nad budżetem odbędzie się na najbliższej sesji 20 grudnia.

 Najważniejsze dane budżetu:

Dochody – 117,8 mln zł

Wydatki – 120,3 mln zł

Wydatki inwestycyjne – 26,2 mln zł

Deficyt budżetowy – 2,5 mln zł

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama