fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Ambitny budżet powiatu olsztyńskiego na 2014 rok

OlsztynAmbitny budżet powiatu olsztyńskiego na 2014 rok

Prawie 118 milionów dochodów, ponad 120 mln zł wydatków, w tym ponad 26 mln zł na inwestycje – tak w skrócie wygląda budżet Powiatu Olsztyńskiego na 2014 rok. Radni zajmą się uchwałą budżetową na najbliższej sesji zaplanowanej na piątek 20 grudnia.

reklama
Deficyt budżetowy starostwa to 2,5 mln zł.

Projekt budżetu Powiatu Olsztyńskiego na 2014 rok przedstawia się okazalej niż tegoroczny budżet. Najważniejsze parametry takie jak dochody i wydatki są wyższe niż w 2013 roku.

– Uważam, że budżet na 2014 rok jest wyjątkowo ambitny, o czym świadczą chociażby większe środki przeznaczone na inwestycje – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – I to mimo tego, że przyszły rok będzie rokiem przejściowym, biorąc pod uwagę możliwość pozyskania środków unijnych. Stara perspektywa unijna się kończy, a nowa jeszcze się nie zaczyna.

reklama
Wielki napis przed SM „Jaroty” w Olsztynie. Wiemy kto za to odpowiada

Większość z kwoty ponad 26 mln zł przeznaczonych na inwestycje powiat planuje przeznaczyć na poprawę infrastruktury drogowej. Starosta zaznacza jednak, że ambitne plany  ziszczą się tylko w przypadku „odbudowy” przez rząd Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, którego budżet na cały kraj wynosi 250 mln zł.

– Zabiegamy jako powiat, ale także jako Związek Powiatów Polskich o zwiększenie budżetu programu do miliarda złotych – mówi starosta Mirosław Pampuch.

reklama

W 2014 roku powiat planuje także zakończyć duży projekt unijny „e-mapa”, który zdigitalizuje powiatowy zasób geodezyjno-kartograficzny. W przyszłym roku ruszy też budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu, termomodernizacja ostatniego DPS-u w Dobrym Mieście. Nie zabraknie też sztandarowych imprez powiatu, czyli Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego i Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach. Radni zapoznali się już z projektem budżetu na komisjach, opinie wszystkich komisji Rady Powiatu w Olsztynie są pozytywne, podobnie jak opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej. Głosowanie nad budżetem odbędzie się na najbliższej sesji 20 grudnia.

Kto zostanie posłem w Olsztynie? Wyniki z 93% komisji

 Najważniejsze dane budżetu:

Dochody – 117,8 mln zł

Wydatki – 120,3 mln zł

Wydatki inwestycyjne – 26,2 mln zł

Deficyt budżetowy – 2,5 mln zł

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Województwo warmińsko-mazurskie będzie miało nowego marszałka
Lidia Staroń: Nie umiem zamknąć oczu na niesprawiedliwość