3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Rusza pierwszy nabór do nowego programu małych projektów Interreg Południowy Bałtyk

WiadomościRusza pierwszy nabór do nowego programu małych projektów Interreg Południowy Bałtyk

Już jutro, 22 lutego 2024 roku, rusza pierwszy nabór wniosków na realizację projektów małej skali w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk na lata 2021-2027. Uruchomiony program ma przyciągnąć szczególnie organizacje pozarządowe, mniejsze podmioty publiczne oraz samorządy lokalne, które do tej pory mniej angażowały się w działania transgraniczne. Celem inicjatywy jest ułatwienie pierwszych kroków w międzynarodowej współpracy.

reklama

Projekty o mniejszym całkowitym budżecie – maksymalnie do 200 tys. euro – będą charakteryzować się uproszczonym procesem rozliczeń bazującym na ryczałtach. Taki model ma zachęcić potencjalnych beneficjentów do wypróbowania transgranicznych projektów bez zbytniego ryzyka finansowego. Szczególnie mają na tym skorzystać inicjatywy turystyczne, kulturalne oraz te związane z ochroną środowiska.

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do wzięcia udziału w nadchodzących webinariach oraz konsultacjach, które pomogą dokładniej zrozumieć zasady udziału w programie. Planowane są między innymi: sesja online 27 lutego, mająca na celu pomoc w szukaniu zagranicznych partnerstw, oraz dwie serie konsultacji indywidualnych w marcu. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 lutego i co najmniej 7 dni przed planowanym spotkaniem.

reklama

Województwo warmińsko-mazurskie aktywnie wspiera potencjalnych beneficjentów. W tym celu Regionalny Punkt Kontaktowy w Olsztynie organizuje dwa webinaria: 28 lutego – skierowane do organizacji pozarządowych i mniejszych podmiotów publicznych – oraz 5 marca – skierowane do wszystkich potencjalnych beneficjentów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zainteresowani uczestnictwem w programie mogą liczyć na stałe wsparcie udzielone przez RPK, które obejmuje zarówno konsultacje telefoniczne i mailowe, jak i bezpośrednie spotkania. Zachęca się, by pomysły były konsultowane z pracownikami RPK, co pozwoli dopracować propozycje oraz zwiększyć szanse na sukces.

Nabór projektów małej skali w ramach Interreg Południowy Bałtyk będzie trwał do 21 marca 2024 roku, a wszelkie potrzebne informacje oraz niezbędne formularze zgłoszeniowe są dostępne na oficjalnej stronie programu.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia