3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Każda złotówka ma znaczenie. Zuzia i Fabian potrzebują naszego wsparcia

OlsztynKażda złotówka ma znaczenie. Zuzia i Fabian potrzebują naszego wsparcia

Monika Chabros jest mamą 11-letnich bliźniąt: Zuzanny i Fabiana, którzy przyszli na świat przedwcześnie i od tego czasu borykają się z licznymi problemami zdrowotnymi. Trudności, z jakimi się mierzą, znacząco utrudniają im codzienne funkcjonowanie i integrację z rówieśnikami. Historia tej rodziny to opowieść o walce z przeciwnościami losu, niezłomnej miłości matki i nieustającej nadziei na lepsze jutro.

reklama

Ciężka droga Zuzi

Zuzia od urodzenia zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Torbiel na główce, ciężka wada wzroku, zaburzenia mowy i problemy z pamięcią – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stoi każdego dnia. Pomimo posiadania orzeczenia o niepełnosprawności, droga do pełnej diagnozy jest długa i wyboista. Zuzia potrzebuje wsparcia wielu specjalistów, takich jak socjoterapeuta, okulista, psycholog, neurolog, laryngolog, czy ortodonta. Koszty tych wizyt i terapii są ogromne, a publiczna służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić wystarczającego wsparcia w odpowiednim czasie.

Wyjątkowe potrzeby i marzenia

Pomimo trudności, Zuzia ma swoje pasje i marzenia. Uwielbia konie i chciałaby móc jeździć na rowerze oraz uprawiać sporty. Niestety, jej problemy zdrowotne często wykluczają ją z aktywności typowych dla jej rówieśników. Wraz z bratem, który również zmaga się z chorobami, tworzą nierozerwalny duet, wspierający się nawzajem w codziennych wyzwaniach.

reklama

Apel o pomoc

Monika, samotnie wychowująca dzieci i sama będąca osobą z niepełnosprawnością, stoi przed ogromnym wyzwaniem. Utrzymując się z renty socjalnej i alimentów, boryka się z finansowymi trudnościami dnia codziennego. Koszty leczenia, utrzymania domu i podstawowe potrzeby życiowe nieustannie rosną, a rodzina nie może liczyć na wsparcie bliskich. W tej sytuacji każda forma pomocy jest dla nich bezcenna.

Razem możemy więcej

Inicjatywa zbiórki środków na potrzeby Zuzi i Fabiana jest szansą na poprawę ich jakości życia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację, konsultacje specjalistyczne, codzienne potrzeby oraz wszystko to, co może przyczynić się do ich lepszego samopoczucia i rozwoju. Link do zbiórki tutaj.

To apel o ludzką życzliwość, empatię i chęć niesienia pomocy. Każdy gest, każda złotówka, każde ciepłe słowo mają olbrzymie znaczenie. Dzięki wspólnym siłom możemy dać Zuzi i Fabianowi szansę na lepsze jutro. Za wszystko, co do tej pory otrzymali od dobrych ludzi, Monika i jej dzieci są niezmiernie wdzięczni. Każda forma wsparcia przynosi im nadzieję i daje siłę do dalszej walki.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lokalny chłopak
21 lutego 2024 10:10

Do Rydzyka napisz do Torunia może cię poratuje finansowo ja też jestem chory u nikt nie chce mi pomóc teraz stało modne co rusz to zbiora…daj ludzie spokój 😉

Polecane
Ogłoszenia