3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Wielka modernizacji targowiska miasta na Mazurach

MrągowoWielka modernizacji targowiska miasta na Mazurach

W Mrągowie rusza długo oczekiwana przez mieszkańców modernizacja targowiska miejskiego. Władze miasta oficjalnie podpisały umowę z wykonawcą zadania, co oznacza, że prace remontowe rozpoczną się niebawem. To projekt, który ma na celu nie tylko poprawę warunków dla handlujących, ale również zwiększenie komfortu kupujących.

reklama

Zakres prac i oczekiwania

Inwestycja obejmować będzie szereg prac, w tym budowę nowej hali targowej, zdroju ulicznego, ogrodzenia, a także parkingu wraz z ciągami komunikacyjnymi. Planowana jest również budowa i przebudowa infrastruktury technicznej, zagospodarowanie działki oraz remont istniejącego szaletu. Stanisław Bułajewski, przedstawiciel władz miasta, podkreśla, że prace będą prowadzone etapami, z uwzględnieniem potrzeb i uwag handlujących na targowisku.

Termin realizacji i finansowanie

Prace remontowe mają potrwać 16 miesięcy, co oznacza, że ich zakończenie przewidziane jest na połowę 2025 roku. Projekt zostanie zrealizowany przy współpracy z Zakładem Usługowo-Handlowym Frontom, który wygrał przetarg na wykonanie zadania. Całkowity koszt modernizacji mrągowskiego targowiska wynosi niemal 4,2 mln zł, z czego prawie 2,5 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

reklama

Oczekiwania mieszkańców

Mieszkańcy Mrągowa od dawna oczekiwali na modernizację targowiska, uznając ją za kluczową dla rozwoju lokalnego handlu i zwiększenia atrakcyjności miasta. Projekt ten ma szansę nie tylko zrewitalizować przestrzeń handlową, ale również stać się nowym punktem spotkań dla społeczności lokalnej.

Z zadowoleniem przyjęto informację o planach modernizacji, co wskazuje na duże zapotrzebowanie na tego typu inwestycje. Mieszkańcy i handlujący liczą na to, że po zakończeniu prac targowisko miejskie w Mrągowie stanie się nowoczesnym i przyjaznym miejscem dla wszystkich, którzy szukają świeżych produktów i lokalnych wyrobów.

A tak przedstawia się przykładowa wizualizacja inwestycji ze strony Urzędu Miasta Mrągowo:

reklama

źródło: UM Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia