3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Kierowca z Olsztyna zamiast skargi wysyłał podziękowania policjantom za… mandat

OlsztynKierowca z Olsztyna zamiast skargi wysyłał podziękowania policjantom za... mandat

Olsztyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji otrzymali nietypowe podziękowania od kierowcy, który został ukarany mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zamiast narzekać na nałożoną grzywnę, postanowił docenić pracę funkcjonariuszy i potraktował karę jako ważną życiową lekcję.

reklama

Do policyjnej skrzynki wpłynął list z podziękowaniami od kierowcy, który w trakcie rutynowej kontroli drogowej na jednej z olsztyńskich ulic dostał mandat karny w wysokości 300 złotych. Kierowca wyraził wdzięczność za profesjonalne podejście i kulturę w trakcie interwencji.

W wiadomości skierowanej do olsztyńskiej jednostki policji mężczyzna napisał: „Dzień dobry, dnia 06.02.2024 r. o godzinie 14.12 zostałem zatrzymany do kontroli z powodu przekroczenia prędkości. Kontrola zakończyła się mandatem w wysokości 300 zł. Kontrolującym był pan policjant wraz z koleżanką. Z tego powodu chcę podziękować za profesjonalne, rzeczowe przeprowadzenie kontroli oraz za nałożoną karę. Cieszę się, że nastąpiło to z początkiem roku, będzie to przypomnieniem i ostrzeżeniem na cały rok, że są przepisy, których należy przestrzegać dla bezpieczeństwa mojego i innych osób. Przyznaję się do popełnionego błędu i uważam, że należała mi się kara. Pozdrawiam”.

reklama

Policjanci, którzy na co dzień dbają o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, z pewnością docenili ten gest. Funkcjonariusze działają zgodnie z maksymą „pomagamy i chronimy”, koncentrując się na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Takie podziękowania od kierowców są motywacją do dalszego, sumiennego wykonywania obowiązków.

Kierowca z Olsztyna zamiast skargi wysyłał podziękowania policjantom za... mandat Kronika policyjna Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
berek
14 lutego 2024 12:13

Ustawka jak nic

Anonimowo
14 lutego 2024 19:05

***** **y

Polecane
Ogłoszenia