fbpx
17 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca zatrzymany za przekroczenie prędkości, ale nie tylko…

OstródaKierowca zatrzymany za przekroczenie prędkości, ale nie tylko...

Podczas rutynowej kontroli drogowej ostródzki patrol policyjny zatrzymał za przekroczenie dozwolonej prędkości kierującego osobowym volkswagenem. Okazało się, że 28-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

We wtorek (12.09.2023 roku) w miejscowości Kajkowo, na ul. Świetlińskiej jednoosobowy patrol policji kontrolował prędkość kierowców poruszających się po obszarze zabudowanym. Około godziny 8:00 zatrzymał do kontroli mężczyznę kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h (ograniczenie w tym miejscu wynosi 50 km/h).

Jednak przekroczenie prędkości nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 28-latkiem policjant zauważył, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Wynik badania potwierdził podejrzenia – w organizmie kierowcy znajdował się prawie jeden promil alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a pojazd przekazany osobie wskazanej.

reklama
Interwencje drogowe policji w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

Za przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych oraz 5 punktami karnymi. Co więcej, wkrótce stanie przed sądem i odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy wciąż są poważnym zagrożeniem na drogach. Pomimo konsekwencji prawnych niektórzy nadal wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, co zagraża nie tylko im samym, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zdewastowane tablice informacyjne stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo w Mragowie
Zdewastowane tablice informacyjne stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo w Mragowie