7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Czy w Olsztynie powstanie Centrum Piłki Nożnej?

OlsztynCzy w Olsztynie powstanie Centrum Piłki Nożnej?

Prace przygotowawcze, takie jak planowanie i projektowanie Olsztyńskiego Centrum Piłki Nożnej, są w toku, ale realizacja fizyczna projektu zależy od zabezpieczenia finansowania.

reklama

Kompleks, zaplanowany na miejscu obecnego stadionu Warmii przy al. Sybiraków ma składać się z czterech pełnowymiarowych boisk oraz zaplecza technicznego i parkingów. Jedno z boisk ma spełniać wymogi IV ligi, a kolejne ma być wyposażone w nadmuchiwane zadaszenie dla potrzeb treningowych.

Miasto posiada już gotowy program funkcjonalno-użytkowy, co jest kluczowe dla pozyskania finansowania. Niezbędna była zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co zrealizowano podczas listopadowej sesji rady miasta. Zmiany te zostały zatwierdzone przez wojewodę warmińsko-mazurskiego w połowie grudnia 2023, otwierając drogę do dalszych prac projektowych.

reklama

W odpowiedzi na interpelację radnych prezydent Piotr Grzymowicz poinformował, że opracowanie projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego zaplanowano na III kwartał 2024 roku. Jednak na obecnym etapie, ani w budżecie na rok 2024, ani w Wieloletniej Prognozie Finansowej nie zarezerwowano środków na realizację tego projektu. Decyzja o ewentualnym włączeniu inwestycji do budżetu będzie możliwa po zakończeniu etapu projektowania i oszacowania kosztów inwestycji.

żródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kermit
13 lutego 2024 09:01

Nie dajcie się nabrać !!! GRZYMOWICZ MUSI ODEJŚĆ! Kiełbasa wyborcza…

Jarecki
14 lutego 2024 12:22

Nic tutaj( w Olsztynie ) nie powstanie póki rządzi w ratuszu motorniczy-arbuz ,sołtys z NML …….

Polecane
Ogłoszenia