fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

To jedyne takie boisko w Olsztynie! Remont się kończy, ale pojawiają się problemy

OlsztynTo jedyne takie boisko w Olsztynie! Remont się kończy, ale pojawiają się...

Po długim czasie remont boiska piłkarskiego na Dajtkach w Olsztynie dobiegł końca. Boisko to nie jest zwykłym obiektem – jest to jedyne pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Olsztynie o wymiarach 100 m na 64 m, wyposażone w sztuczną nawierzchnię, trybunę na 250 miejsc oraz oświetlenie zgodne z normami UEFA.

reklama

Kompleks sportowy przy ul. Żytniej 71 oferuje jednak znacznie więcej niż tylko boisko piłkarskie. Znajduje się tu stumetrowa bieżnia tartanowa, boisko do siatkówki, kort tenisowy oraz miejsce przeznaczone pod lodowisko. Jest to efekt starań szkoły, która jest sąsiadem kompleksu i która zabiegała o taką inwestycję już od 2005 roku.

Finansowanie z “Polskiego Ładu”

Fundusze na przebudowę tego obiektu zostały pozyskane przez miasto w 2022 roku z rządowego programu “Polski Ład”. Wiosną bieżącego roku rozpoczęły się prace związane z przebudową, które niedawno zostały zakończone. “Wykonawca przekazał boisko na Dajtkach do odbiorów. Te właśnie się rozpoczęły” – mówił “Gazecie Wyborczej” prezydent Olsztyna.

reklama
Wygraj z Lotto siłownię w Dobrym Mieście

Nieoczekiwane wydatki

Jednak zakończenie prac nie oznacza braku problemów. Jak wskazuje prezydent Grzymowicz, w trakcie prac budowlanych pojawiła się konieczność wykonania dodatkowych robót, które zwiększyły koszty inwestycji o około 300 tysięcy złotych. Pomimo że początkowe koszty były niższe niż przyznana dotacja, teraz miasto będzie musiało wystąpić o dodatkowe środki z programu.

Kolejne inwestycje sportowe w Olsztynie

W Olsztynie powstają również inne obiekty sportowe. Wkrótce zostanie otwarta nowa hala sportowa przy ul. Oleckiej, która zlokalizowana jest obok kościoła pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Inwestorem jest Stowarzyszenie Świętej Rodziny. Ponadto zaawansowane są plany budowy nowego obiektu sportowego przy ul. Obrońców Tobruku.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Arabski inwestor zmieni losy Stomilu Olsztyn?

Wygraj z Lotto siłownię w Dobrym Mieście
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?