5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Budowanie mostów między regionami. Przyszłość współpracy Olsztyna i Nowego Sącza

OlsztynBudowanie mostów między regionami. Przyszłość współpracy Olsztyna i Nowego Sącza

Delegacja z powiatu olsztyńskiego, ze starostą Andrzejem Abaką, odbyła owocne spotkania w Małopolsce z władzami powiatu nowosądeckiego. Celem wizyty był rozwój partnerstwa samorządowego oraz wspólny rozkwit regionów.

reklama

Wizyta w Nowym Sączu: krok ku partnerstwu

Mimo że powiat olsztyński jest oddalony od powiatu nowosądeckiego o ponad 500 kilometrów, to podobieństwa w uwarunkowaniach i doświadczeniach łączą oba regiony. Od 8 do 9 lutego 2024 r. Andrzej Abako przewodził delegacji, która złożyła oficjalną wizytę w Nowym Sączu. Spotkanie z tamtejszymi władzami było okazją do przekazania listu intencyjnego dotyczącego przyszłej współpracy.

Solidne fundamenty pod przyszłą współpracę

„Jestem przekonany, że współdziałanie władz, związków, stowarzyszeń i instytucji oraz wymiana doświadczeń przyczynią się do wzrostu potencjału obu regionów, zwiększą ich atrakcyjność i przyciągną uwagę potencjalnych inwestorów, a to wpłynie na rozwój naszych powiatów. Chcielibyśmy współpracować w obszarach oświaty, transportu, ochrony środowiska, kultury, pomocy społecznej, służby zdrowia, turystyki, sportu i gospodarki” – powiedział starosta olsztyński. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziela te oczekiwania, zaznaczając, że jest to „dobry pierwszy krok na drodze do partnerstwa”.

reklama

Delegacja z Olsztyna uczestniczyła w otwarciu Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Warto podkreślić, że inspiracją dla budowy nowosądeckiego centrum była wizyta członków delegacji z Olsztyna w trakcie prac konstrukcyjnych obiektu trzy lata temu. Abako podzielił się doświadczeniami związanymi z planowaną inwestycją w Dywitach, gdzie ma powstać podobna instytucja łącząca szkołę muzyczną i ośrodek kultury.

Sekretarz Gminy Dywity Waldemar Szydlik zarysował również plany dotyczące budowy nowej siedziby dla Samorządowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Podkreślił także potrzebę wsparcia podczas realizacji przedsięwzięcia.

Pomyślny przebieg wizyty oraz zainteresowanie wzajemnymi inicjatywami pozwalają optymistycznie spojrzeć na przyszłość obu powiatów. Olsztyńscy i nowosądeccy urzędnicy położyli solidne fundamenty pod budowę mostów współpracy, z których możemy spodziewać się znaczących rezultatów.

reklama

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia