11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Bezpieczne ferie w Olsztynie. Policyjne działania zapewniły spokój na drogach i stokach

OlsztynBezpieczne ferie w Olsztynie. Policyjne działania zapewniły spokój na drogach i stokach

Tegoroczne ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim przeszły do historii. Minione dwa tygodnie były czasem intensywnych działań policyjnych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach a także liczne profilaktyczne spotkania.

reklama

Podczas ferii zimowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim policjanci szczególnie skupili się na monitorowaniu zachowań kierowców. Skontrolowano ponad 2 tys. pojazdów, w tym 10 autokarów przewożących dzieci i młodzież. Ogółem odnotowano ponad 1,4 tys. wykroczeń, w tym 867 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, które dla 6 kierowców zakończyły się utratą prawa jazdy. Policjanci nałożyli 913 mandatów karnych, a 81 spraw trafiło do sądu. Z dróg wyeliminowano również 9 nietrzeźwych kierujących, 2 osoby z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz 8 bez uprawnień. Wylegitymowano również 87 pieszych.

Mimo działań prewencyjnych doszło do 5 wypadków drogowych, w wyniku których 6 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze interweniowali przy prawie 200 kolizjach drogowych.

reklama

Policjanci, oprócz kontroli drogowych, zorganizowali dziesiątki spotkań edukacyjnych z najmłodszymi. Zintensyfikowano także działania w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2024” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Akcje te miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas wypoczynku zimowego. Cykl festynów edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczne ferie 2024 w powiecie olsztyńskim” dodatkowo przyciągnął uwagę dzieci i dorosłych.

Mimo zakończenia ferii na Warmii i Mazurach policja nie zwalnia tempa. Dalsze działania będą kontynuowane z uwagi na przyjazdy do naszego regionu uczniów i ich rodzin z innych województw.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
7 lutego 2024 11:03

Z ponad 2 tys. skontrolowanych pojazdów tylko 10 autokarów przewożących dzieci i młodzież? Jakieś wybiórcze te kontrole, nastawione na mandaty, a nie bezpieczeństwo najmłodszych.

Polecane
Ogłoszenia