10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Festyny profilaktyczne zapewnią bezpieczne ferie – dowiedz się, jak spędzić zimowy wypoczynek z głową

OlsztynFestyny profilaktyczne zapewnią bezpieczne ferie – dowiedz się, jak spędzić zimowy wypoczynek...

W czasie nadchodzących ferii zimowych, które w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczną się 22 stycznia, władze w Olsztynie i okolicach zaangażują się w promowanie bezpiecznego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży. Zimowe dni wolne od obowiązków szkolnych to okazja nie tylko do zabawy i odpoczynku, ale również moment, w którym trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu czy lodzie.

reklama

W tym właśnie celu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie zapraszają na cykl czterech festynów profilaktycznych pod hasłem „Bezpieczne ferie 2024”. Akcja, która rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 15 stycznia 2024 r., to szereg spotkań, podczas których przekazywana będzie wiedza na temat bezpiecznych zachowań w zimowych warunkach.

W wydarzeniu aktywny udział wezmą policjanci, ratownicy, strażacy, pracownicy Wód Polskich i Lasów Państwowych oraz przedstawiciele nadleśnictw i gmin z terenu województwa. Festyny odbywać się będą na plażach nad czterema jeziorami w powiecie olsztyńskim, gdzie na uczestników będą czekać liczne atrakcje – przede wszystkim o charakterze edukacyjnym.

reklama

Oprócz przekazywanej przez specjalistów wiedzy teoretycznej na temat zachowania bezpieczeństwa w różnych okolicznościach organizowane będą także pokazy i ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy dowiedzą się więcej o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej czy działaniach ratunkowych na wodzie. Festyny to również okazja do zapoznania się z pracą policjantów, strażaków czy ratowników medycznych.

Akcentem dodatkowym będą akcje „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i konkurs „Śnieżny Dekalog”, które mają promować odpowiedzialne zachowania na stokach narciarskich. Prowadzone będą również konkursy wiedzy, a dzieci będą miały okazję zobaczyć w akcji specjalnie wyszkolone psy i nauczyć się, jak reagować na agresywne zachowanie zwierząt.

Harmonogram festynów:

– 15 stycznia w godz. 10-12 na plaży „Słoneczny Brzeg” w gminie Biskupiec;
– 16 stycznia w godz. 10-12 na plaży miejskiej nad jeziorem Jemiołowo w gminie Olsztynek;
– 17 stycznia w godz. 10-12 na plaży w Zalesiu nad jeziorem Orzyc w gminie Barczewo;
– 18 stycznia w godz. 10-12 na plaży w Swobodnej w gminie Dobre Miasto.

reklama

Wszystkich uczestników festynów czekają nie tylko emocjonujące prezentacje, ale i konkursy z nagrodami oraz smaczne niespodzianki. Organizatorzy serdecznie zapraszają na wydarzenia, mając nadzieję, że przyczynią się one do propagowania bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców regionu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia