10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Bezpieczne ferie. Powiat Olsztyński uczy najmłodszych jak unikać zagrożeń zimą

OlsztynBezpieczne ferie. Powiat Olsztyński uczy najmłodszych jak unikać zagrożeń zimą

Zimowa aura sprzyja beztroskiej zabawie, ale to również czas, w którym należy zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Powiat Olsztyński już tradycyjnie organizuje serię wydarzeń pod hasłem „Bezpieczne ferie”, które mają na celu edukację dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

reklama

Zbliżające się ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim to okazja dla około 1,5 tysiąca uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych, by wziąć udział w festynach edukacyjno-prewencyjnych. Wydarzenia, które odbędą się w kilku miejscowościach, zaplanowano w następujących terminach:

– 15 stycznia na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach,
– 16 stycznia na plaży nad jeziorem Jemiołowo w Olsztynku,
– 17 stycznia na plaży w Zalesiu nad jeziorem Orzyc,
– 18 stycznia na plaży w Swobodnej nad jeziorem Limajno.

reklama

Celem „Bezpiecznych ferii” jest pokazanie uczestnikom, jak unikać niebezpieczeństw związanych z wypoczynkiem w okresie zimowym. Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, podkreśla, że festyny to okazja do edukacji i zabawy, które promują bezpieczne oraz świadome zachowania.

Program festynów urozmaicą pokazy ratownictwa wodno-nurkowego z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu oraz symulacja ratowania pozoranta z zaangażowaniem strażaków, oraz ochotniczych straży pożarnych. Zajęcia edukacyjne obejmują wiele istotnych tematów, takich jak wzywanie pomocy, udzielanie pierwszej pomocy, sposoby postępowania przy wychłodzeniu organizmu oraz zasady bezpiecznego zachowania się w okolicznościach zimowych.

Dodatkową atrakcją będzie Mobilne Centrum Bezpieczeństwa „NOL-ek”, które stanowi źródło wiedzy w formie interaktywnych materiałów edukacyjnych. Prócz elementów edukacyjnych organizatorzy przewidzieli wiele konkursów, quizów i upominków dla uczestników.

reklama

Realizacja „Bezpiecznych ferii” jest możliwa dzięki wsparciu licznych partnerów powiatu olsztyńskiego, w tym lokalnych komend Policji i Państwowej Straży Pożarnej, urzędów miast w Biskupcu, Olsztynku, Barczewie i Dobrym Mieście, stowarzyszeń oraz regionalnych dyrekcji lasów państwowych, a także firm świadczących pomoc w formie darów jak Zakłady Mięsne „Warmia” Mardi Sp. z o.o., Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o., Tymbark-MWS Sp. z o.o. oraz wiele innych.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia