7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa inwestycja przy alei Sikorskiego. Już wiadomo co tam powstanie

OlsztynNowa inwestycja przy alei Sikorskiego. Już wiadomo co tam powstanie

U zbiegu ulicy Dolnej oraz Sikorskiego powstanie albo zabudowa mieszkalno-usługowa albo usługowa. Dojazd do niej będzie możliwy zarówno od ulicy Dolnej jak i alei Sikorskiego.

Nowe bloki na Jarotach

reklama

Rok temu olsztyński ratusz wystawił działkę o powierzchni ponad 1,2 ha na sprzedaż. Kupił ją deweloper za cenę 5,8 miliona złotych. Kwota w licytacji zaczynała się od 5 milionów. Ma on już na swoim koncie osiedle przy ulicy Barcza. Działka jest już ogrodzona od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz podano informacje co na niej będzie. Jak powiadomili ratuszowi urzędnicy w decyzji „Ustalono warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową w budynku nr 2 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.

Na Warmii i Mazurach przybywa tradycyjnych domów

Powstają kolejne osiedla

Kolejne osiedle powstanie także na drugim końcu alei Sikorskiego. Dojazd do niej jest od ulicy Traugutta. Są już tam prowadzone prace ziemne. Z kolei przy zbiegu ulic Pstrowskiego i Mazowieckiego jest realizowany kolejny etap budowanego osiedla.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
3 lutego 2023 19:29

Korki na tej ulicy są ogromne z rano i po południu stoi się bardzo długo, kolejnu mc Donalda a teraz bloki czy lokale usługowe na pewno nie poprawia sytuacji.

Emil
7 lutego 2023 19:51

Sikorskiego już zapchana i korki to jak tam wybuduja bloki to będzie jeszcze gorzej. Tam powinien powstać taki mały park. Ulica z dużym ruchem to zieleń pochlanialaby zanieczyszczenia. Ale radni miasta nie myślą o mieszkańcach i wszystko wyprzedaja

Popularne
Ogłoszenia

Na olsztyńskim Zatorzu wybudują kolejne wysokie bloki. Co z nowym wiaduktem?

W Olsztynie powstanie nowy blok mieszkalny z funkcją usługową