7 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy olsztyńskiego bloku

OlsztynChwile grozy przeżyli mieszkańcy olsztyńskiego bloku

W Olsztynie doszło do poważnego incydentu związanego z naruszeniem spokoju domowego połączonego z groźbami karalnymi. Pod koniec stycznia (29.01.2024)) dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania swojego znajomego, z którym wcześniej mieli konflikt, i grozili jego domownikom pozbawieniem życia.

reklama

Wtargnięcie do mieszkania i groźby

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat próbowali telefonicznie przekonać ofiarę do wyjścia przed budynek. Gdy mężczyzna odmówił, agresorzy wtargnęli do jego mieszkania i zaatakowali domowników. Podczas szarpaniny jeden z napastników wyjął przedmiot przypominający broń palną i kierując go w stronę pokrzywdzonego, wypowiadał groźby karalne. Sprawcy zbiegli przed przyjazdem służb.

Zatrzymanie sprawców i zabezpieczenie dowodów

Sytuacją zajęli się olsztyńscy policjanci. Dzięki żmudnym czynnościom operacyjno-rozpoznawczym funkcjonariusze szybko natrafili na trop przestępców, którzy zostali zatrzymani już następnego dnia. Obydwaj sprawcy byli mieszkańcami Olsztyna i trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych policjanci znaleźli pneumatyczny rewolwer gazowy, który był użyty podczas napadu. Broń ta została zabezpieczona i przekazana do szczegółowej analizy specjalistom.

reklama

Na podstawie zgromadzonych dowodów obydwu mężczyznom postawiono zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia czynów. Zgodnie z obowiązującym Kodeksem karnym może im grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec sprawców środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

*wideo

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
6 lutego 2024 06:28

Gang Olsena

Polecane
Ogłoszenia