6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Mężczyzna aresztowany za nękanie byłej partnerki: sąd zastosował surowy środek zapobiegawczy

OstródaMężczyzna aresztowany za nękanie byłej partnerki: sąd zastosował surowy środek zapobiegawczy

Mężczyzna, który nie mógł pogodzić się z zakończeniem związku, został aresztowany za nękanie swojej byłej partnerki. Sąd Rejonowy w Ostródzie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Ciągłe nękanie i groźby ze strony mężczyzny stały się dla kobiety uciążliwe do tego stopnia, że postanowiła zawiadomić policję.

reklama

W piątek, 13 października 2023 roku, Sąd Rejonowy w Ostródzie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego na okres trzech miesięcy dla 39-letniego mieszkańca Olsztyna, który nie mógł zaakceptować zakończenia swojego związku.

Przez ostatnie kilka miesięcy mężczyzna nękał swoją byłą partnerkę, wysyłając jej dziesiątki wiadomości o niepokojących treściach. Niemal codziennie pojawiał się w miejscu jej pracy kobiety, a także kierował wobec niej groźby. Jego działania spowodowały, że kobieta poczuła się zagrożona, dlatego zdecydowała się zawiadomić policję.

reklama

Materiał dowodowy zgromadzony przez ostródzkich kryminalnych był na tyle przekonujący, że razem z prokuraturą postanowili wystąpić o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy uwzględnił wniosek i mężczyzna przez najbliższe trzy miesiące zostanie odizolowany od społeczeństwa.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że wcześniej mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za podobne czyny. Tym razem kara może być zaostrzona, biorąc pod uwagę to, że działał on w warunkach recydywy.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia