-2 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

To koniec? Duża linia lotnicza rezygnuje z lotów z Szyman

SzczytnoTo koniec? Duża linia lotnicza rezygnuje z lotów z Szyman

Linie lotnicze Wizz Air prawdopodobnie zdecydowały się na zawieszenie wszystkich tras z lotniska Olsztyn-Mazury, kończąc tym samym swoją obecność na mazurskim niebie. Dotychczasowe połączenia do Dortmundu i Londynu Luton zostaną zawieszone od początku letniego rozkładu lotów. Ostatnie loty na tych trasach zaplanowano odpowiednio na 28 i 30 marca bieżącego roku. Decyzja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez przewoźnika, jednak informacje te są już widoczne w systemie rezerwacyjnym linii.

reklama

Zawieszenie lotów w Olsztynie jest częścią szerszej strategii ograniczeń, jakie wprowadza węgierski operator. Problemy techniczne z silnikami Pratt&Whitney, które napędzają maszyny z rodziny Airbusa A320 Neo, skłoniły linię do gruntownej rewizji swojej siatki połączeń. W ubiegłym roku podobny los spotkał Łódź, skąd Wizz Air zawiesił połączenie do Londynu Luton.

To koniec? Duża linia lotnicza rezygnuje z lotów z Szyman lotnisko Szczytno, Wiadomości, zShowcase
To koniec? Duża linia lotnicza rezygnuje z lotów z Szyman lotnisko Szczytno, Wiadomości, zShowcase

Wycofanie się Wizz Aira z lotniska Olsztyn-Mazury ma znaczący wpływ na dostępność połączeń lotniczych z tego regionu. W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie korzystający z lotniska w Szymanach będą mieli ograniczone opcje podróży. Dostępne będą jedynie loty do Londynu Stansted i Krakowa obsługiwane przez Ryanaira oraz Polskie Linie Lotnicze LOT. Ta zmiana może mieć wpływ nie tylko na mieszkańców regionu, ale również na turystykę i biznes, dla których lotnisko Olsztyn-Mazury stanowiło ważne połączenie z resztą Europy.

reklama

To, co dalej czeka mazurskie lotnisko, zależeć będzie od szybkości adaptacji do nowej sytuacji oraz zdolności przyciągnięcia nowych operatorów i tras, które mogą zrekompensować wycofanie się Wizz Aira. Odpowiedzi na te wyzwania będą kluczowe dla przyszłości lotniska oraz dostępności komunikacyjnej całego regionu.

źródło: pasazer.com

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

24 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przecietny
3 lutego 2024 20:57

Nic temu samorządowi nie wychodzi.Naprawde nic.Miasto rozkopane lotnisko bez samolotów .Mieszkania drogie i praca za grosze.Tylko tu mieszkać …..

Ola
3 lutego 2024 19:03

Czekam na postawienie zarzutów osobom odpowiedzialnym za budowę tego lotniska.

Polecane
Ogłoszenia