25 C
Olsztyn
niedziela, 14 lipca, 2024
reklama

Potrącenie przez tramwaj pod Galerią Warmińską

OlsztynPotrącenie przez tramwaj pod Galerią Warmińską

W piątek 2 lutego, w godzinach popołudniowych, olsztyńska policja otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym incydencie, który miał miejsce w rejonie Galerii Warmińskiej. Według wstępnych informacji doszło tam do potrącenia człowieka przez tramwaj.

reklama

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli szczegółowe działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przeprowadzili rozmowy z uczestnikami oraz świadkami zdarzenia, starając się zebrać jak najwięcej informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu, co dokładnie się wydarzyło.

St. post. Paulina Żur z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przekazała, że w ramach prowadzonego dochodzenia sprawdzone zostaną również nagrania z kamer monitoringu zainstalowanych w okolicy miejsca zdarzenia. Analiza materiałów wideo będzie miała kluczowe znaczenie dla ustalenia przebiegu zdarzeń i ewentualnego zidentyfikowania osób bezpośrednio zaangażowanych w incydent.

reklama

Na miejscu, oprócz policji, pojawiły się również inne służby ratunkowe, w tym straż pożarna oraz nadzór ruchu. Ich obecność była niezbędna do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy ewentualnym poszkodowanym oraz zapewnienia płynności ruchu w rejonie Galerii Warmińskiej.

fot. Michał Jasionowicz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
5 lutego 2024 08:23

“Potrącenie człowieka przez tramwaj”? Czy może człowiek wtargnął na torowisko? Pieszy nie ma pierwszeństwa przed tramwajem, mimo że wielu się wydaje, że są świętymi krowami.
Jedyny przypadek, kiedy motorniczy byłby winny, to gdyby miał czekać na skrzyżowaniu (pozioma linia = “czerwone”) a pieszy by miał zielone i przechodził przez przejście. Podejrzewam jednak, że przy galerii to raczej wina pieszego, który wlazł na przejście nie patrząc, co piesi notorycznie robią do czasu aż wlezą pod koła jakiegoś pojazdu.

...
5 lutego 2024 07:43

Straż pożarna to do wszystkiego wyjeżdża 🙂 Ciekawe czemu?

Polecane