29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Słoneczna instalacja na olsztyńskiej starówce rozjaśnia zimową szarość

OlsztynSłoneczna instalacja na olsztyńskiej starówce rozjaśnia zimową szarość

Komentarze o szarości i ponurości Olsztyna stały się impulsem dla Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK) do działania. W odpowiedzi na te głosy, na Starym Mieście zainicjowano niezwykłą akcję, dzięki której słońce świeci w Olsztynie nawet po zmroku. To inicjatywa mająca na celu nie tylko rozjaśnienie miasta, ale i zjednoczenie jego mieszkańców.

reklama

21 stycznia, pod Galerią Dobro, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mieszkańcy Olsztyna mieli okazję dosłownie “malować światło”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi powstała instalacja artystyczna, symbolizująca słońce. Każdy uczestnik mógł zostawić swój odcisk dłoni, tworząc tym samym promienie słoneczne, które mają rozświetlać miasto, nawet gdy za horyzontem panuje ciemność.

reklama

Projekt ten jest nie tylko piękną dekoracją Starego Miasta, ale również przesłaniem o wspólnocie, nadziei i oczekiwaniu na wiosnę. Instalacja, umiejscowiona obok Starego Ratusza, stała się nową atrakcją Olsztyna.

Artystyczna inicjatywa MOK to odpowiedź na potrzebę wprowadzenia do miejskiej przestrzeni elementów, które nie tylko estetyzują, ale również wprowadzają pozytywną energię i budują poczucie wspólnoty wśród mieszkańców. Ten projekt pokazuje, jak ważna jest kultura i sztuka w procesie ożywiania i zmieniania percepcji miejskich przestrzeni.

źródło: MOK Olsztyn, fot. MOK Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Xolo
3 lutego 2024 23:30

Szkoda że zabytków w nocy nie rozświetlają…

Polecane