11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Wyłoniono mistrzów fotografii na XIX Otwartych Mistrzostwach w Olsztynie

OlsztynWyłoniono mistrzów fotografii na XIX Otwartych Mistrzostwach w Olsztynie

Kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Fotograficznych przeszła już do historii. W tegorocznej XIX odsłonie konkursu jurorzy musieli wyłonić zwycięzcę spośród 344 zgłoszeń. Organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury mistrzostwa są jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w krajowej fotografii.

reklama

Zdobywcą Grand Prix został Jeremiasz Gądek – fotografia pt. „Powrót do domu” z kategorii abstrakcji zdobyła największe uznanie. Jury w składzie trzech znanych olsztyńskich fotografów: Jarka Poliwki, Łukasza Pepola i Arka Stankiewicza nie miało łatwego zadania w dokonaniu wyboru spośród tak dużej liczby nadesłanych prac. Karolina Lewandowska z MOK-u wyraziła swoją wdzięczność wszystkim uczestnikom mistrzostw.

W klasyfikacji wybrano również pozostałych zwycięzców: I miejsce przypadło Dawidowi Zielińskiemu za pracę „Miłość” (fotografia uliczna), II lokata dla Krzysztofa Kuprena za „Odpoczywające chmurki” (abstrakcja), a trzecie miejsce zajął Łukasz Spychała „Cabinet of curiosities” (portret).

reklama

Trzy wyróżnienia trafiły do Arkadiusza Dalaka za „Lasu Krzyk” (abstrakcja), Janusza Nadolskiego za „Przerwę” (fotografia uliczna) oraz Tomasza Waśki za „Sentymentalną podróż” (fotografia uliczna).

Twórczość laureatów, a także pozostałe nadesłane do konkursu prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Amfilada. Wernisaż wydarzenia odbędzie się 22 lutego o godzinie 18:00. Zainteresowani mogą obejrzeć zdjęcia z konkursu również w internetowej galerii MOK.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne są wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego zarówno amatorzy, jak i zawodowcy z całego kraju mają okazję zaprezentować swoje prace. Jurorzy do tej pory obejrzeli ponad 12 tysięcy zdjęć i uhonorowali licznych uczestników.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia