22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Świąteczne kartki pełne ciepła: mieszkańcy Olsztyna łagodzą samotność seniorów

OlsztynŚwiąteczne kartki pełne ciepła: mieszkańcy Olsztyna łagodzą samotność seniorów

Miejski Ośrodek Kultury już po raz czwarty zachęca do uczestnictwa w akcji „Kartka dla Seniora”. Jej celem jest wysyłanie świątecznych kartek do podopiecznych olsztyńskich Domów Pomocy Społecznej, którzy okres świąteczny często spędzają w samotności.

reklama

Nawet proste życzenia mogą dodać odrobinę magii w czasie świąt dla tych, którzy nie będą mogli być wówczas ze swoimi bliskimi. Karolina Lewandowska z olsztyńskiego MOK-u wspomniała akcję z lat poprzednich: „Nigdy nie zapomnimy, jak wiele radości i otuchy wnieśliście swoimi życzeniami przesłanymi do samotnych podopiecznych lokalnych domów pomocy społecznej”.

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do inicjatywy w tym roku, powinni pośpieszyć się z wysyłką. Na listy czeka 30 osób w wieku od 45 do 92 lat. Kartek wyczekują między innymi dawni nauczyciele, miłośnicy sportu, podróży oraz muzyki. Lewandowska zaznacza również, że wśród nich są osoby niewidome.

reklama

Kartki można wrzucić do specjalnie ustawionej skrzynki na staromiejskim rynku lub dostarczyć je bezpośrednio do Galerii Dobro lub do Kamienicy Naujacka. Organizatorzy zalecają osobiste dostarczenie kartki, by uniknąć ruchu pocztowego w okresie przedświątecznym.

Akcja „Kartka dla Seniora” trwa do 18 grudnia. Po tym terminie wszystkie zebrane kartki zostaną dostarczone odbiorcom. Pełną listę seniorów, którzy czekają na świąteczne życzenia, można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Coroczna akcja potwierdza, że troska o samotnych seniorów w okresie świątecznym jest silnie zakorzeniona w świadomości społeczności lokalnej. Mieszkańcy ponownie udowadniają, że solidarność i empatia nie mają ograniczeń, a najpiękniejsze prezenty to te, które są sercem pisane.

reklama

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane