9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Zawieszenie kursów linii tramwajowych nr 1 i 2

OlsztynZawieszenie kursów linii tramwajowych nr 1 i 2

Władze Olsztyna poinformowały, że w związku z robotami drogowymi na skrzyżowaniu ulic Witosa i Janowicza w dniach od 1 do 2 lutego 2024 roku tramwaje linii nr 1 i 2 zostaną czasowo wyłączone z ruchu. Prace, które mają na celu naprawę nawierzchni, rozpoczną się w czwartek około 9.00, a zakończą w piątek o 5.00 rano.

reklama

W zamian za wyłączone linie tramwajowe wprowadzone zostaną zastępcze autobusowe linie Z-1 i Z-2, które będą kursować po trasach linii tramwajowych w podobnych godzinach. Przewiduje się także zamknięcie wjazdu z ulicy Witosa w ulicę Janowicza podczas przeprowadzania napraw.

Dodatkowo od 1 lutego nastąpi korekta rozkładu jazdy dla linii autobusowej nr 107, która kursuje na trasie Dajtki–Łupstych–Dajtki. Ma to na celu zminimalizowanie opóźnień wywołanych pracami przy budowie ronda na ulicy Sielskiej. Odjazdy z krańca Łupstycha będą realizowane o 2 minuty wcześniej niż dotychczas.

reklama

Przedstawiciele Urzędu Miasta Olsztyna przeprosili za wszelkie utrudnienia i zalecają kierowcom oraz pasażerom komunikacji miejskiej zaplanowanie alternatywnych tras lub więcej czasu na podróż we wskazanym okresie.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia