22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

W dużym mieście na Mazurach będą nowe litery na tablicach rejestracyjnych!

OstródaW dużym mieście na Mazurach będą nowe litery na tablicach rejestracyjnych!

Na polskich drogach niebawem zobaczymy pojazdy z nowymi literami na tablicach rejestracyjnych. Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało o dodaniu nowych wyróżników, w tym dla Ostródy, aby sprostać wyczerpującej się puli kombinacji numerów rejestracyjnych.

reklama

Na razie nowe oznakowania zostaną wprowadzone wyłącznie dla pojazdów zabytkowych. Oskar Szpojda z Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie wyjaśnił, że stara pula numerów rejestracyjnych dla takich pojazdów została niemal wyczerpana, co wymusiło przydzielenie nowych wyróżników.

Nowe tablice rejestracyjne w powiecie ostródzkim będą zaczynały się od liter „OT” oraz „OX”. To rozwiązanie ma zostać docelowo zastosowane również dla innych pojazdów, nie tylko zabytkowych, w całym powiecie.

reklama

Oprócz Ostródy nowe oznakowania na tablicach rejestracyjnych zostaną wprowadzone również w innych miastach, takich jak Bydgoszcz i Poznań. Zmiany te są odpowiedzią na rosnące potrzeby rejestracyjne w tych regionach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lechosław
1 lutego 2024 20:35

Duże miasto na Mazurach, to Ełk.

dis
2 lutego 2024 08:09

Czy 30 tysięcy ludzi to duże miasto? No nie wiem. Olsztyn ma jakieś 160-170 tysięcy i nadal nie uważam, ze to duże miasto.

Polecane