7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

21-letni Nikodem C. skazany! Przez zazdrość zrobił coś straszliwego

Szczytno21-letni Nikodem C. skazany! Przez zazdrość zrobił coś straszliwego

21-letni Nikodem C. ze Szczytna otrzymał wyrok 8 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa swojej partnerki, Oliwii M. Sąd Apelacyjny w Białymstoku podtrzymał wyrok pierwszej instancji.

reklama

W listopadzie 2021 roku doszło do dramatycznych wydarzeń w Szczytnie. 18-letnia Oliwia M. i jej koleżanka urządziły imprezę urodzinową. Podczas zabawy Nikodem C., partner Oliwii, w akcie zazdrości zaatakował jednego z gości, łamiąc mu szczękę i wybijając ząb. Po imprezie para udała się do domu rodziny Oliwii, gdzie Nikodem miał zabrać swoje rzeczy. Jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli, kiedy mężczyzna zaatakował nastolatkę na podwórku. Oliwia została brutalnie pobita; mężczyzna zadał jej 28 ciosów, w tym 19 kopnięć w głowę. Oliwia straciła przytomność, miała uszkodzenia twarzy i wybite zęby. Nikodem w tym stanie pozostawił ją i udał się do domu, gdzie zwierzył się ojcu, że “chyba zabił” swoją dziewczynę. Ojciec niezwłocznie powiadomił służby.

Sąd orzekł, że oprócz kary pozbawienia wolności, Nikodem C. musi wypłacić Oliwii M. zadośćuczynienie w wysokości 100 tysięcy złotych oraz pokryć koszty jej leczenia i rekonwalescencji, wynoszące 40 tysięcy złotych. Dodatkowo został zobowiązany do zapłacenia 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia mężczyźnie pobitemu na imprezie, a także naprawienia szkody w wysokości ponad tysiąca złotych. Nakazano mu również zakaz kontaktowania się i zbliżania na odległość mniejszą niż 50 metrów do Oliwii M. przez 10 lat, a do Kacpra S. przez 5 lat.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
1 lutego 2024 11:00

Co to za kara, podobnie można dostać za kradzież batonika z biedronki

dis
2 lutego 2024 08:10

A odsetki lecą.

Polecane
Ogłoszenia