6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Sprawa gigantycznego oszustwa z perfumami w Olsztynie

OlsztynSprawa gigantycznego oszustwa z perfumami w Olsztynie

W Olsztynie rozpracowano przestępczy proceder związany ze sprzedażą podrobionych perfum przez Internet. Po intensywnym śledztwie, skutecznej akcji policji i prokuratury, sześć osób stanęło przed sądem z poważnymi zarzutami.

reklama

* wideo

Skala przestępstwa

Śledztwo ujawniło ogromną skalę działalności przestępczej. Grupa oskarżonych, w skład której wchodziły dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 31 do 55 lat, stworzyła profesjonalne witryny internetowe do sprzedaży podróbek znanych marek perfum. Zdjęcia produktów były wykonywane przez zawodowego fotografa, co miało przyciągnąć i oszukać jak najwięcej klientów. W efekcie działalności grupy, pokrzywdzonych zostało ponad tysiąc osób, w tym podmioty gospodarcze z całej Polski.

reklama

Operacja policji i postępowanie

Działania olsztyńskiej policji i prokuratury doprowadziły do zatrzymania pięciu osób już we wrześniu 2021 roku. W trakcie akcji zlikwidowano magazyn, gdzie przechowywano nielegalne towary. Zabezpieczono ponad 3 tysiące podrobionych perfum. Przestępcza działalność grupy objęła wprowadzenie na rynek ponad 5 tysięcy podrobionych perfum o szacunkowej wartości transakcyjnej blisko 140 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia obejmuje łącznie 1119 zarzutów, w tym przestępstwa dotyczące oszustwa i wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo nałożono na nich środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar w kwocie 43 tysięcy złotych. Część wyłudzonych pieniędzy została już zwrócona pokrzywdzonym.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kąfederata
2 lutego 2024 13:31

Wolność rynku. Dajcie im żyć. Tylko Kąfederacja.

Polecane
Ogłoszenia