fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Perfumy, torebki, portfele… W Olsztynie sprzedawali podróbki znanych marek

OlsztynPerfumy, torebki, portfele... W Olsztynie sprzedawali podróbki znanych marek

Podrobione towary zostały wykryte przez celników w jednym z olsztyńskich centrów handlowych. Sprawą zajmie się sąd. 

reklama

Funkcjonariusze celni pojawili się na stoisku z odzieżą i kosmetykami w miniony poniedziałek (11.01). – Nie trafili tam przypadkowo – zapewnia Ryszard Chudy z Izby Celnej w Olsztynie. – Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało bowiem, że oferowane są tam towary z podrobionymi znakami towarowymi. Kontrola to potwierdziła.

W ręce celników trafiły 82 produkty, które bezprawnie oznaczono logiem znanych marek. Wśród nich były m.in. perfumy, torebki damskie, portfele, czapki i szaliki. Funkcjonariuszom towarzyszył także przedstawiciel firm, których podrobione towary znalazły się na stoisku w centrum handlowym w Olsztynie. Po oględzinach złożył zawiadomienie o możliwości pełnienia przestępstwa.

reklama

Przepisy jasno stanowią, że ten, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Poza tym jeśli ktoś ze sprzedaży takich produktów uczynił źródło utrzymania, może liczyć się z karą więzienia na okres od 6 miesięcy do 5 lat.

W tej sytuacji, po przeprowadzeniu stosownych procedur, sprawa zostanie przekazana do rozpatrzenia przez sąd, który wyda stosowny wyrok – komentuje rzecznik olsztyńskiej Izby Celnej.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosia
14 stycznia 2016 22:55

Podrobki sprzedawali jako podrobki jakich pelno na rynku i w sklepach chinskich. W czym więc problem.

klient
13 stycznia 2016 18:46

Czyżby znowu Manhattan?

Polecane
Ogłoszenia