8 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Nietrzeźwy kierowca zderzył się z pociągiem

EłkNietrzeźwy kierowca zderzył się z pociągiem

W Prostkach doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Incydent miał miejsce w poniedziałek, 29 stycznia 2024 roku, po godzinie 08:00. Kierujący pojazdem marki Hyundai, 28-letni mężczyzna, był pod wpływem alkoholu, z wynikiem blisko jednego promila w organizmie.

reklama

Mimo znacznych uszkodzeń samochodu, na szczęście nie było ofiar ani osób potrzebujących pomocy medycznej zarówno wśród pasażerów pociągu, którym podróżowało około 90 osób, jak i samego kierowcy. Jednakże zdarzenie to stanowi poważne ostrzeżenie, podkreślając ryzyko związane z naruszeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza w rejonie przejazdów kolejowych. Wypadki z udziałem pociągów i samochodów często mają tragiczne skutki.

Obecnie kierowca hyundaia zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości, co grozi karą do trzech lat pozbawienia wolności. Ta sytuacja stanowi przestrogę i przypomnienie o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

reklama

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia