2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Młoda kobieta wjechała BMW na przejazd kolejowy ignorując opuszczające się szlabany

OlsztynMłoda kobieta wjechała BMW na przejazd kolejowy ignorując opuszczające się szlabany

W poniedziałek 16 maja przed godziną 14 doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym na Redykajnach w Olsztynie. Kierująca bmw młoda kobieta wjechała na przejazd kolejowy, ignorując pulsujące, czerwone światło i opuszczające się rogatki.

reklama

Nadjeżdżał pociąg osobowy relacji Elbląg-Olsztyn, więc kobieta cofnęła, wyłamując jeden ze szlabanów.

Rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych Martyn Janduła poinformował, że obecne na miejscu służby PLK naprawiły urządzenie, a sprawa zostanie zgłoszona odpowiednim służbom.

reklama

Koszt uszkodzonej rogatki zostanie potrącony z OC niefrasobliwej kobiety.

Ze zgromadzonych przez PKP PLK danych wynika, że tylko w tym roku doszło do 53 kolizji i wypadków z udziałem pieszych i pojazdów na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Trzy osoby zginęły, sześć odniosło poważne obrażenia.

Wiatr przewrócił drzewo na tory kolejowe. Pociąg utknął

Co zrobić, kiedy samochód utknie na przejeździe kolejowym?

reklama

Na stronie bezpieczny-przejazd.pl, stanowiącej część kampanii społecznej, mającej na celu minimalizowanie liczby zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu oraz pogłębianie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, znajduje się instrukcja, jak należy się zachować, kiedy samochód utknie na przejeździe.

Co robić w takiej sytuacji?

Jeśli samochód jest sprawny i możesz kontynuować jazdę – dodaj gazu i wyłam rogatkę, która jest przed Tobą. Jest ona tak skonstruowana, że złamie się nie powodując uszkodzenia samochodu. Po zjechaniu z przejazdu skorzystaj z Żółtej Naklejki PLK i powiadom służby techniczne o tym fakcie, dzwoniąc pod numer „w razie awarii” podając numer przejazdu.

Będzie połączenie kolejowe z Mazur na Mazowsze

Jeśli samochód nie pozwala na zjechanie z przejazdu – natychmiast każ wszystkim pasażerom opuścić pojazd i wyjść poza rogatki. Ty też się tam z nimi udaj. Następnie zadzwoń pod numer telefonu alarmowego 112 i podaj operatorowi numer przejazdu z Żółtej Naklejki PLK, informując o samochodzie tarasującym przejazd. Żółtą naklejkę znajdziesz na obudowie napędu rogatki od strony torów lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Zmiany na kolei. Remont stacji Olsztyn Gutkowo

Zmiany na kolei. Remont stacji Olsztyn Gutkowo