7 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Nowi pełnomocnicy wojewody warmińsko-mazurskiego. Zmiany w regionalnej administracji

OlsztynNowi pełnomocnicy wojewody warmińsko-mazurskiego. Zmiany w regionalnej administracji

Wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król, związany z Polskim Stronnictwem Ludowym (PSL), dokonał istotnych zmian w składzie swoich pełnomocników. Nowo powołane osoby mają wesprzeć wojewodę w realizacji zadań i polityki rządu na terenie województwa.

reklama

Odświeżony zespół pełnomocników

Siedmioro nowych pełnomocników otrzymało zadania obejmujące szeroki zakres działań – od zdrowia publicznego, poprzez kwestie kultury, administracji, rodziny, po sprawy seniorów i mniejszości narodowych i etnicznych. Ich głównymi zadaniami będą reprezentowanie wojewody, doradzanie, opiniowanie programów oraz inicjatyw.

Wśród nominowanych jest Irena Petryna, która zajmie się analizami w zakresie służby zdrowia, Adam Krzyśków, odpowiedzialny za łowiectwo, leśnictwo, zasoby naturalne i odnawialne źródła energii, oraz Piotr Żuchowski, zajmujący się sprawami kultury i dziedzictwa regionu. Pozostali pełnomocnicy, w tym Dorota Michalak, Małgorzata Kozioł, Piotr Baczewski i Władysław Kałudziński, również obejmą kluczowe obszary działania województwa.

reklama

Wymiana kadry pełnomocników

Warto zauważyć, że zmiana pełnomocników nastąpiła po odejściu osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością (PiS), co może świadczyć o nowym kierunku polityki w regionie. Niektórzy pełnomocnicy z okresu rządów Prawa i Sprawiedliwości opuszczają swoje stanowiska niechętnie, ponieważ dla wielu z nich była to dodatkowa forma zarobku. Jak podaje Gazeta Wyborcza, zgodnie z relacjami urzędników, część z tych pełnomocników rzadko bywała w urzędzie.

Nowo powołani pełnomocnicy stają przed wyzwaniem wzmocnienia działań wojewody i Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Ich rolą będzie merytoryczne wsparcie wojewody w realizacji polityki rządu, a także współpraca z podmiotami zewnętrznymi. Ich działania mają przyczynić się do lepszego zarządzania w regionie oraz efektywnej realizacji zaplanowanych projektów i inicjatyw.

W kontekście tych zmian społeczność lokalna i podmioty zewnętrzne z niecierpliwością oczekują na pierwsze efekty pracy nowego zespołu, mającego realny wpływ na dalszy rozwój województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Miłosz
25 stycznia 2024 20:01

Serio??? Masakra, ja rozumiem wiele. Ale tam są osoby, które mają np. niedokończony proces lustracyjny…

Paul Mark
25 stycznia 2024 20:37

Pełnomocnicy ? Raczej kolaboranci w bezprawiu i niszczeniu demokratycznego Państwa.. Godni następcy podobnych zdrajców z lat niemieckiej jak też sowieckiej okupacji. Są pewne rzeczy których żaden porządny człowiek nigdy nie zrobi za żadne stanowiska lub pieniądze/

Polecane
Ogłoszenia