6 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sławy odwiedzą Olsztyn – siódme Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur

OlsztynSławy odwiedzą Olsztyn - siódme Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur

W czwartek (25.09) odbędzie się w Olsztynie VII Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur, na które przybędą osobistości związane z naszym regionem.

reklama

Forum poprowadzą w tym roku Maria Bąkowska, dyrektor biura wojewody, i Bogumił Osiński, radca wojewody. Debatę „Jak polska kultura korzysta z odzyskanej 25 lat temu wolności?” poprowadzi redaktor Zbigniew Pietrasik, krytyk filmowy, publicysta, związany niegdyś z działem kulturalnym „Polityki”. W programie przewidziano również koncert Katarzyny Sobczyk.

Na wydarzenie zostało zaproszonych wielu artystów, którzy ze względu na swoje pochodzenie czy pracę związani są z naszym regionem, m.in. Krzysztof Daukszewicz, Piotr Galiński, Jerzy Hoffman, Joanna Kos-Krauze, Wojciech Malajkat, Jerzy Bończak, Stanisław Sojka, Piotr Szwedes. Pojawi się również wielu reprezentantów olsztyńskiego środowiska artystycznego, a wśród nich Paweł Jaszczuk, Janusz Kijowski, Mariusz Sieniewicz czy Irena Telesz.

reklama
Arkadiusz Mularczyk przyjedzie do Olsztyna. Będzie mówić o reparacjach

Pomysłodawcą corocznego cyklu spotkań osobistości związanych z Warmią i Mazurami jest Marian Podziewski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Czwartkowe Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur „…są solą tej ziemi” odbędzie się w Hotelu Park (al. Warszawska 119), o godz. 15.45.

reklama

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Uczcimy 4 czerwca! [OPINIE]
Urząd w Bartoszycach ucisza mieszkańców. Władze blokują komentarze na Facebooku