11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Kwalifikacja wojskowa w powiecie olsztyńskim: Kto musi się stawić w 2024 roku?

OlsztynKwalifikacja wojskowa w powiecie olsztyńskim: Kto musi się stawić w 2024 roku?

W powiecie olsztyńskim od 5 marca do 19 kwietnia przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa. Odbędzie się ona w godzinach 8:00-15:00 w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 1 na Placu Bema 5 w Olsztynie.

reklama

Wezwanie otrzymują mężczyźni urodzeni w 2005 roku oraz między 2000 a 2004 rokiem, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Dodatkowo osoby uznane za czasowo niezdolne do służby z powodu stanu zdrowia w latach 2022-2023, ale których okres tej niezdolności upływa w trakcie czy po kwalifikacji wojskowej, są zobowiązane do stawienia się. Dotyczy to również tych, którzy złożyli wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby przed zakończeniem kwalifikacji.

reklama

Na listę powołanych do kwalifikacji dodano także kobiety w wieku od 19 do 27 lat, które mają kwalifikacje przydatne w wojsku, oraz które w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024 kończą kierunki lub zawody wysoce pożądane przez siły zbrojne.

W ramach uzupełniania zestawienia ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat, mogą zgłosić się do kwalifikacji wojskowej. Podobne prawo przysługuje osobom do 60 roku życia, które do tej pory nie określiły swojej zdolności do służby militarnej.

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, aby ułatwić rekrutom zrozumienie procesu kwalifikacyjnego, przygotowało specjalny materiał. Film dostępny jest na YouTubie.

reklama

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaca
24 stycznia 2024 14:56

No to wszystkie teczowe osobopostacie w kamasze…odechce im się tęczy na momencie

Polecane
Ogłoszenia