7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Studniówka przerwana przez skandal. Uczeń w szpitalu. Sprawcy grozi nawet 6 lat więzienia

OstródaStudniówka przerwana przez skandal. Uczeń w szpitalu. Sprawcy grozi nawet 6 lat...

Studniówka jednej ze szkół w Ostródzie, odbywająca się na terenie Wzgórz Dylewskich koło Ostródy, zakończyła się skandalem. Zamiast radosnego świętowania, doszło do bójki między dwoma uczestnikami balu, w wyniku której jeden z nich trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami twarzy, w tym pęknięciem oczodołu.

reklama

Interwencja policji i pogotowia

Na miejsce zdarzenia szybko wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Z informacji przekazanych przez asp. sztab. Joannę Kwiatkowską z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wynika, że policjanci z Lubawy już podjęli działania w tej sprawie. Czynności prowadzone są w kierunku artykułu 158 Kodeksu Karnego, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu z miejsca zdarzenia i przystąpili do przesłuchiwania świadków. Planowane jest także powołanie biegłych do oceny stopnia obrażeń poszkodowanego ucznia. W zależności od ich rozległości sprawca pobicia może zostać skazany na karę do 6 lat więzienia.

reklama

Alkohol na imprezie szkolnej?

W toku śledztwa policjanci mają również za zadanie ustalić, czy podczas studniówki spożywany był alkohol. Ostateczne ustalenia w tej sprawie mogą mieć znaczący wpływ na dalszy przebieg dochodzenia.

źródło: Super Express

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia