10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Olsztyn gospodarzem elitarnych zmagań triathlonowych: Elemental Tri Series i Puchar Europy

OlsztynOlsztyn gospodarzem elitarnych zmagań triathlonowych: Elemental Tri Series i Puchar Europy

Stolica Warmii i Mazur po raz kolejny zostanie gospodarzem znakomitego triathlonowego wydarzenia sportowego: Elemental Tri Series ponownie zagości w regionie. W Olsztynie rozegrane zostaną krajowe i międzynarodowe zawody, które przyciągną nad jezioro Ukiel największe talenty w tej wymagającej dyscyplinie sportu.

reklama

Organizatorzy uruchomili zapisy na zawody, które będą rozgrywane na dwóch różnych dystansach. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się w supersprincie z draftingiem (0,4 km dystansu pływackiego, 10 km jazdy rowerem oraz 2,5 km biegu) i sprincie z draftingiem (odpowiednio: 0,75 km, 20 km, 5 km).

W Olsztynie wyłonieni zostaną zwycięzcy w rywalizacji krajowej. Nie jest to jednak koniec atrakcji, ponieważ nasze miasto ponownie przyjmie czołowych światowych triathlonistów. Olsztyn po raz kolejny stanie się gospodarzem Pucharu Europy w triathlonie. Uczestnicy i uczestniczki zmagań będą rywalizować w kategorii Sprint (Elita i Junior). Zmagania te zaplanowane są na 25 maja, a dzień później odbędą się zawody Elemental Tri Series oraz dodatkowe imprezy towarzyszące.

reklama

By wziąć udział w jednym z najbardziej emocjonujących sportowych wydarzeń roku, wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie zawodów. Wszelkie potrzebne informacje, w tym szczegóły odnośnie samych zmagań, dostępne są tutaj.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia