11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Czy tereny nad jeziorem Ukiel wrócą w ręce Olsztyna?

OlsztynCzy tereny nad jeziorem Ukiel wrócą w ręce Olsztyna?

Konflikt między dzierżawcą kempingu w Olsztynie a lokalnymi urzędnikami, który trwa już od dłuższego czasu, osiągnął kolejny etap. Niedawno zapadł sądowy wyrok, który może zmienić obecną sytuację działki nad jeziorem Ukiel. Najemca terenu, mimo rozwiązania umowy dzierżawy w 2022 roku, nadal pozostaje na terenie kempingu, ignorując nakazy opuszczenia i usunięcia zabudowań.

reklama

Plany na superkemping a rzeczywistość

Najemca zapowiadając przekształcenie kempingu w ekskluzywne miejsce wypoczynku, nie był w stanie zrealizować swoich ambicji. Ratusz rozwiązał umowę z przedsiębiorcą, uznając, że nie wywiązał się on z zobowiązań. Mimo to, pozostał na terenie kempingu, co doprowadziło do konfliktu z władzami miasta i naliczania opłat za bezumowne korzystanie z gruntu.

Obwinia on o niepowodzenie swojego biznesu urzędników, którzy sprzedali działki przylegające do kempingu, twierdząc, że roboty budowlane uniemożliwiły zapewnienie odpowiednich warunków dla gości. Urzędnicy odpierają te zarzuty, podkreślając, że problemy finansowe przedsiębiorcy zaczęły się znacznie wcześniej.

reklama

Sądowa decyzja o przyszłości kempingu

Sąd wydał wyrok zaoczny nakazujący spółce Beescamp wydanie nieruchomości i usunięcie z niej wszystkich obiektów. Dodatkowo spółka ma obowiązek pokrycia kosztów procesu. Obecnie spółka ma możliwość wniesienia sprzeciwu od wyroku. Jeżeli tego nie uczyni, wyrok stanie się prawomocny.

Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa ratusza, podkreśla, że miasto ma prawomocny nakaz sądowy zobowiązujący spółkę do zapłaty zaległych kwot na rzecz gminy w wysokości 36 tysięcy zł. Wobec braku uregulowania zobowiązań przez spółkę, miasto planuje skierować sprawę do postępowania egzekucyjnego.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
24 stycznia 2024 11:58

pewnie arbuz już ma klienta

jeb
24 stycznia 2024 15:13

tak, proszę Pana Developera, teren nad Ukielem już gotowy, oczywiście proszę Pana, 20% proszę Pana, 30% też może być i 50 proszę Pana się znajdzie, dziękuję bardzo, całuję rączki, oczywiście proszę Pana. Czy napiją się Panowie wódeczki?

Polecane
Ogłoszenia