-2 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Motorniczy z Poznania buduje olsztyńskie tramwaje z LEGO

OlsztynMotorniczy z Poznania buduje olsztyńskie tramwaje z LEGO

Mateusz Wawrowski, motorniczy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu, znany w internecie jako “Mateusz buduje”, podbił serca miłośników modelarstwa i komunikacji miejskiej. Jego najnowszy projekt to odwzorowanie dwóch olsztyńskich tramwajów z klocków LEGO: modelu Durmazlar Panorama DRP5HO5 oraz Solaris Tramino S111O.

reklama

Pasja przerodziła się w sztukę

Wawrowski, którego pasją od lat jest tworzenie modeli tramwajów i autobusów, do tej pory koncentrował się na pojazdach z Poznania. Jego prace, wykonane z ogromną precyzją i dbałością o detale, zdobyły uznanie wśród fanów. Najnowsze modele olsztyńskich tramwajów to krok w nowym kierunku, którym podąża twórca.

reklama

Pierwszy z modeli, Durmazlar Panorama, został stworzony z 1700 klocków LEGO. To wirtualny projekt, który Wawrowski opublikował na początku stycznia. Zwrócił uwagę na szczegółowe odwzorowanie cech charakterystycznych dla tego modelu tramwaju.

Drugi model, Solaris Tramino, zawiera ponad 2000 elementów i wyróżnia się innowacyjnym rozwiązaniem – otwierane drzwi po obu stronach wagonu. Wawrowski zastosował tę funkcję po raz pierwszy w zeszłym roku, tworząc modele autobusów z Bielska-Białej.

Realizm i zaangażowanie

Internauci podkreślają realizm i precyzję wykonania wirtualnych projektów Wawrowskiego. Aby jednak przenieść je z wirtualnego świata do rzeczywistości, twórca potrzebuje wsparcia finansowego. Informacje o możliwości wsparcia projektów “Mateusza buduje” można znaleźć na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

reklama

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia